Відомий рівненський лікар-анестезіолог Павло Сільковський аналізує досвід Швеції у боротьбі з коронавірусом, яка не вводила жорсткий карантин.
Як він пише у Facebook, Швеція витримала пресинг і показала світові логіку в боротьбі з недугою:
- Ось так виглядає «тупиковий» шведський сценарій. Коли всі сиділи під замком, вони не закривали школи і не зупиняли громадський транспорт. Головний епідеміолог Швеції Андреас Тегнел став мало не національним героєм і притчею за межами країни. Майже всі навколо крутили біля скроні, коли згадували про шведів. Бо смертність від COVID-19 на той час у них була значно вищою, ніж у найближчих сусідів.
Але курчат по осені рахують. Згодом шведи визнали, що доступ до будинків для літніх людей потрібно було обмежити, адже найбільше померлих було звідти. І все ж вони не особливо втручалися в природу. Коли майже всі країни зачинилися, то на весну і літо отримали спад. Шведи, натомість, у цей період отримали значний сплеск. І масово перехворіли у найбільш сприятливу пору року.
А що тепер? Тепер всі інші отримують новий сплеск. На осінь і зиму, коли холодно, сиро і гірше харчування. В Україні подейкують про новий жорсткий карантин. Найближчі сусіди Швеції знову в прирості. А Шведи впевнено йдуть на спад. Вони отримали значно менше падіння економіки, не втратили в освіті і спокійно готуються до зими.