05.09.2013 00:39 Адміністратор
2102
0
Якщо для більшості школярів літо — це час відпочинку та легального прогулювання школи, то для учасників художніх колективів — справжні "жнива". У тому сенсі, що вони беруть активну участь у всіляких фестивалях. Колективи міського Палацу дітей та молоді з жодної з таких поїздок без нагород не повертаються. Минуле літо, як і в попередні роки, було дуже плідним для "палацівських" танцюристів, вокалістів, театралів. Докладніше про їхні перемоги — у нашому огляді.
"Маски" з півдня привезли додому
Народний молодіжний театр "Від Ліхтаря" взяв участь у IX Відкритому Міжнародному фестивалі молодіжних та дитячих театрів "Південні маски-2013" у Коблево. Окрім рівнян, учасниками фестивалю цього року стали 22 театральних колективи з різних міст України, а також Білорусі та Польщі. Театр ПДМ показав на фестивалі виставу "Жінки Бергмана" за п'єсою Н. Рудковського (режисер Василь Гізун) і повернувся із "Золотою маскою" фестивалю (I місце) та перемогою в номінаціях "Краща режисура", "Краща сценографія". До того ж, призи за "Кращу жіночу роль" отримали дві актриси цієї вистави — Наталія Козел і Наталія Гуц. До речі, поїхати у Миколаївську область акторам допоміг "Рівнеазот", який став спонсором.
Перемогла "Дружба"
Ансамбль народного танцю "Дружба", здається, цього літа взагалі не відпочивав. Спочатку у червні "народники" відвідали Х Міжнародний фестиваль-конкурс "Славянський вєнєц", що відбувався у болгарських Золотих Пісках. На ньому середній склад "Дружби" здобув першу премію, а молодший склад — другу. За словами членів журі, їх вразили технічно складні елементи, якими були насичені конкурсні номери фестивалю.
Через кілька днів після Болгарії танцюристи поїхали до Польщі на Міжнародний фольклорний фестиваль у місті Ярочин. Там не було конкурсу, зате діти мали можливість повчитися як традиційних елементів хореографії, так і пісень різних народів — поляків, болгар, угорців, росіян, турків.
І третій за ліком літній фестиваль — знову Болгарія, але вже місто Крайнево, де відбувався ІІ Міжнародний фестиваль "Слов'янський Олімп". Після цього рівняни ще й взяли участь у програмі творчих канікул Національного палацу дітей Болгарії "Давайте творить вместе". За словами керівника "Дружби" Наталії Дзюбенко, для дітей це була як важка робота, так і відпочинок — протягом трьох тижнів вони насолоджувались морем і сонцем, що, безумовно, добре позначилося на емоційному стані молодих танцюристів.
Наспівали на дві премії
Також у Болгарії, у Несебрі, але вже наприкінці серпня побували хоровики рівненського ПДМ.
На Міжнародному фестивалі "Сузір'я талантів" зразковий дитячий хор "Віват, музико!" у номінації "академічний вокал" посів друге місце у третій віковій групі. А вокальний ансамбль "Веселкові нотки" у тій же номінації, але вже у першій віковій групі, здобув першу премію.
"Коли ти віриш"
Художній керівник ансамблю "Меридіан" Юлія Тимочко разом із солісткою Галиною Пахомовою відстоювали честь рівненського Палацу в Євпаторії на конкурсі "Мистецькі барви". І відстояли непогано, здобувши головний приз, тоді як діти ансамблю стали дипломантами конкурсу. Фестиваль був міжнародним, у ньому змагалися колективи з Росії, Китаю, Німеччини, Білорусі та України. Рівнянки заспівали три пісні — "Віночок українських пісень", потім російську композицію "В горнице", а завершили конкурсну програму "світовим хітом" — піснею "When you believe" з мультфільму "Принц Єгипта". Очевидно, журі таки повірило нашим вокалістам, віддавши гран-прі.
Друге місце у Болгарії на конкурсі "Литературное наследие" отримала інша співачка, солістка ансамблю "Вітамін" Софія Шекель. Нагороду рівнянка здобула у номінації "вокал", виконуючи композицію "Ми разом".
Найкращі казкарі
|
| Юлія Костюкевич |
Членом Спілки письменників цього літа стала поетеса Юлія Костюкевич. Очевидно, цьому посприяли вже чотири видані нею книжки, остання з яких, "Відчути безмежність", побачила світ влітку минулого року. Але більше поетесу радують не її особисті здобутки, а перемоги вихованців літературно-розвивальної студії "ЛітЕра", де вона працює з дітьми з обмеженими можливостями. Зокрема, заняття відбуваються як на базі школи №1, так і в територіальному центрі реабілітації інвалідів з порушенням опорно-рухового апарату.
На міжнародному фестивалі "Без кордонів" у номінації "Придумай казку" друге місце посіла шестикласниця Каріна Садоха, а третє — учень четвертого класу загальноосвітньої школи Євген Килюшик. На цьому ж літературному конкурсі "Приз глядацьких симпатій" віддали ще одній вихованці Костюкевич — Анастасії Литвинюк. Незабаром діти отримають свої призи на нагородженні у Києві. Окрім того, Марія Мельничук отримала друге місце на обласному фестивалі для дітей з обмеженими можливостями.