35 солом'яних дідухів вихованці Радивилівського ліцею №1 виготовляли під час гри-пригоди "Українське новоріччя". У такий спосіб вирішили популяризувати давні традиції, що стосуються Різдва, каже заступниця директора з виховної роботи Радивилівського ліцею №1 Руслана Мудрик.
- У директорки ліцею, Алли Фаєвської, вже давно визрівала ця ідея, а вже втілили ми її всі. Провівши напередодні опитування, ми з'ясували, що ця традиція вже призабута в переважній більшості родин школярів, а дехто почув про неї вперше, – каже розповіла Суспільному Руслана Мудрик.
Виготовляти експонати взялися 23 грудня, відтоді виставку поступово поповнювали доробками ліцеїстів. Дідухи зробили різні за розмірами, формою, наповненням, особливостями плетіння. Їх формували як з заготовленого ще з літа колосся, так – з купленого напередодні. Прикрашали їх сухоцвітом чи стрічками.
Робили і декоративні, і автентичні дідухи – з одних лише зернових.
- Педагоги перед цим самі пройшли майстеркласи, потім розповідали дітям. Показували їм, що треба в'язати по сім соломинок, бо це сім днів. Були й три-, і чотириярусні, триногі та чотриногі дідухи. Висота також залежала від довжини колосся, яке було. Ми їм сказали, що всі унікальні, бо дехто зробив уперше і своїми руками, – каже пані Руслана.
Частину експонатів напередодні Різдва діти забрали додому. Деякі ліцеїсти вирішили залишити дідухи у класах до наступного року, як оберіг.
- Бо ми розповідали, що це об'єднує сім'ю. І сам процес об'єднав дітей. Опісля спробували кожен клас повести на виставку в фоє і показати, хто що змайстрував. Вимог не було, кожен обирав, якого хотів виготовити й в кожному класі він був іншим, – зазначає Руслана Мудрик.
Ліцеїсти майстрували також різдвяних "павуків". Робили найлегші – у формі ромба.