Любов, краса і апетитні страви: чим здивувала прем’єра фільму «Віддана»

1883 0

Ми у соцмережах:

Любов, краса і апетитні страви: чим здивувала прем’єра фільму «Віддана»

Виданий п’ять років тому роман Софії Андрухович «Фелікс Австрія» одразу став одним з найбільш обговорюваних на українському ринку книговидання романів. Проте справжню популярність книзі приніс цьогорічний фільм, знятий режисеркою із Рівного Христиною Сиволап. Популярні українські та польські актори, красиві та деталізовані сцени, зворушлива історія та скандал з прокатом фільму в Рівному зробили його популярним, проте все ж не для широкого кола глядачів.

Під час презентації фільму в кінотеатрі «Україна» у Рівному

Прем’єрний показ «Відданої» у Рівному був під питанням. Фільм в Україні вийшов на екрани 16 січня, і Рівне стало єдиним обласним центром, де його не показували аж до суботи. Кінопалац «Україна», який після закриття «Ери» став єдиним (фактично, монопольним) кінотеатром у місті, не домовився із дистрибуторами фільму. Після обурень у соціальних мережах та навіть скарг до облдержадміністрації кінопалац таки запланував показ фільму з 18 січня, але на сеанси о 18.00 та 21.20.

У перші дні рівненської прем’єри, на яку приїхали актори та режисерка Христина Сиволап (донька рівненського видавця газети «ОГО» Віктора Данилова), фільм зібрав повні зали. У наступні попит на перегляд зменшився, зокрема, і через не зовсім зручний час для відвідувань: на шосту не всі встигають з роботи, а сеанс по дев’ятій уже запізній.

Режисерка Христина Сиволап. Фото — видання L’Officiel Україна, журналісти якого напередодні прем’єри фільму «Віддана» спілкувалися з режисеркоюДля Христини Сиволап екранізація роману «Фелікс Австрія» стала першим повнометражним фільмом. На екрані відтворили життя Станіславова (нині Івано-Франківська) наприкінці ХІХ — на початку ХХ століття. Старі кам’яниці, болотисті вулиці та вишуканий одяг героїв. На противагу нічим не примітним сукням та спідницям служниці Стефи, сироти, яка виросла у домі доктора Ангера разом з його донькою Аделею, кожен наряд пані продуманий та витончений. Не менше продумали творці фільму і кухню: у фільмі не лише показано найрізноманітніші кулінарні страви та процес їнього приготування (Стефа була знаною кухаркою), ще перед виходом фільму в соціальних мережах команда фільму почала показувати відеорецепти страв, які згадані у книзі та кіно. Така собі «смачна» реклама фільму.

У «Відданій» реальність переплітається із вимислом: риби, які пливуть у повітрі, картини, які говорять, та фокусник, що володіє магією. Життя таке, яким ми його бачимо, і кожен отримає те, що хоче — такий девіз поставили перед собою творці фільму. Як і показали, що любов та прив’язаність не завжди бувають корисними.

Головну героїню фільму зіграла польська акторка Маріанна Янушевич. Аделю — Алеся Романова, відома багатьом завдяки серіалу «Школа». Знялися у фільмі також Ада Роговцева і батько Софії Андрухович — письменник Юрій Андрухович. Фільм має щасливе закінчення, розповідає про втрачене кохання, біль, любов і те, як часто не все, що видається для нас очевидним, є правдою. А ще про внутрішню силу — відмовитися від «токсичних стосунків» та вирватися на волю.

Від перегляду стрічки — це визнають майже всі, хто її переглянув — отримуєш естетичне задоволення, а рівнянці Христині Сиволап уже почали передбачати хорошу кар’єру в кіноіндустрії. Фільм не має «екшину» чи заплутаної історії, на розв’язку якої чекаєш, проте він зачаровує. Переглянути стрічку варто, особливо якщо ви вірите у казку та хочете підтримати якісне українське кіно.


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також