Матеріальна допомога на лікування: як її отримати рівнянам

584 0

Ми у соцмережах:

Матеріальна допомога на лікування: як її отримати рівнянам

Щороку кілька сотень мешканців Рівного просять у міської влади грошей на лікування. Залежно від своєї проблеми, дорослі можуть отримати до 5 тисяч гривень, діти — до 20 тис. грн. Матеріальну допомогу виділяють за рахунок коштів резервного фонду міського бюджету. Хтось звертається до міськради по такі виплати лише одного разу, але є і чимало хворих, які змушені писати заяви кожного року. Як податися на оплату лікування від міста, розповів Віктор Іськів, начальник міського управління охорони здоров'я:

— Є положення про надання матеріальної допомоги, затверджене депутатами міської ради. У ньому визначено перелік захворювань, через які можна подавати документи. Також таку допомогу можна отримати, коли йдеться про дороге лікування — наприклад, людина зі своєї кишені заплатила 100 тисяч або більше. Пишеться заява на ім'я міського голови, до неї додаються документи, які підтверджують захворювання (епікриз, висновок певного фахівця), а також кошторис: чеки, які підтверджують, що людина витрачала гроші на лікування саме цього захворювання. Умовно — вітаміни, рукавички чи маски в цей перелік не входять, лише серйозні медикаменти. Також людина повинна бути зареєстрованою у нашій ОТГ, тобто у Рівному чи Квасилові, не менше двох років. Пакет документів подається в міську раду, потім його опрацьовують наші спеціалісти, а спеціалісти з соцзахисту перевіряють матеріальні умови, соціально-побутовий стан. Тоді готується проєкт рішення, виноситься на розгляд постійних депутатських комісій і виходить на сесію, де за нього голосують депутати. Суми за останні роки не збільшилися. В середньому доросла людина може отримати 5 тисяч гривень, діти — до 20 тисяч. Окремо депутати на сесії можуть цю суму коригувати, збільшити.

Марія Грабовець, лікар-статистик інформа­ційно-аналітичного центру міського управління охорони здоров'я:

— У 2018-2019 кількість заявників була на одному рівні — по 544 осіб, 2020-го стало менше — 460. Торік матеріальну допомогу отримали 475 мешканців на загальну суму 2,39 млн грн. Все залежить від того, які заяви пишуть і які медикаменти купували. Був період, коли хворим безкоштовно давали золедронову кислоту і гормони, в цей період кількість заявників була меншою, адже людина не могла надати чеків, які б підтверджували, що вона купила ці медпрепарати. Буває, що людина торік отримала матеріальну допомогу, а цьому році їй уже дали безкоштовні ліки. А є такі, що пишуть заяви кожен рік.

Взагалі, мешканці громади мають право звернутися по матеріальну допомогу з міського бюджету на лікування один раз на рік. Під цю програму підпадають ті, хто має пересаджені органи, серцево-судинні захворювання з інтервенційними та хірургічними методами лікування, хворіє на онкологічні захворювання, має хронічну ниркову недостатність (ті, хто перебуває на гемодіалізі), також йдеться про орфанні захворювання, заміну суглобів. Тобто все це серйозні захворювання з великими витратами. Також неповнолітнім на слухові апарати виділяють до 15 тисяч гривень. Зокрема, діти до 14 років можуть отримати таку допомогу на слухові апарати один раз в три роки, а вже підлітки від 15 до 18 років — раз на 5 років. Але так само потрібно надати чек про купівлю цього слухового апарата, тоді з міського бюджету повертають цю суму.

Олена РАКС.

Довідка РВ

Детальний перелік документів та чи підпадає захворювання під дію міської програми у кожному конкретному випадку найкраще уточнити в міському управлінні охорони здоров'я. Загалом же, окрім заяви на ім'я міського голови Рівного, потрібно надати таке:

— копії паспорта заявника та особи, для лікування якої виділяється матеріальна допомога (обов'язково звірені з оригіналом). До копії паспорта у формі картки ID треба додати адресну картку або витяг з єдиного державного демографічного реєстру. Якщо звертаються стосовно надання допомоги дитині — потрібно свідоцтво про народження;

— копія ідентифікаційного коду заявника;

— довідка за реквізитами заявника з державних банків;

— довідка про стан здоров'я з переліком медикаментів, які необхідні для лікування;

— кошторис на лікування або інший документ, який підтверджує вартість лікування, виданий лікувальним закладом або аптекою (крім учасників ООС / АТО).

До слова, учасники ООС / АТО, які отримали травми й поранення, пов'язані із захистом Батьківщини, можуть претендувати на допомогу в розмірі 5 тис. грн. Таку ж суму можуть отримати дорослі онкохворі, мешканці громади з орфанними захворюваннями та нирковою недостатністю. За іншими діагнозами в переліку цієї програми дорослі рівняни можуть отримати до 3 тис. грн.


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також