Мешканку Рівненщини у лісі вжалила змія

9766 0

Ми у соцмережах:

Мешканку Рівненщини у лісі вжалила змія

Жінка в лікарні.

29 липня о 15:30 в приймальне відділення Володимирецької лікарня було доставлено 32-річну жительку села Воронки Вараського району, яка отримала укус змії під час збирання ягід. Жінка перебуває під наглядом лікарів, - повідомили в головному управлінні ДСНС у Рівненській області.

Ось що радять рятувальники тим, хто іде до лісу:
 
 - вдягайте одяг, що захистить від укусів - це повинні бути довгі штани із цупкої тканини, високі черевики. Штани потрібно заправити в черевики;
 
 - по-друге, перевіряйте місце привалу: перед тим, як сісти на траву, камінь чи колоду дерева – постукайте палицею. Це відлякає змію. Зазвичай вони втікають від людей, почувши кроки, стукіт чи голоси та одразу ж ховаються або відповзають подалі. Однак у спеку їхня поведінка може змінюватись, тому убезпечте себе цією простою дією;
       
 - по-третє, не торкайтесь неперевірених предметів руками: змії часто ховаються в старих пнях, копицях сіна, під каменями або стовбурами дерев. Саме тому цих предметів краще не торкатися руками, а користуватися ціпком. А якщо ви таки зустрілися із плазуном, не робіть різких рухів, адже змія просто не побачить нерухомий об’єкт. Краще завмерти і чекати, доки гадюка відповзе, або без різких рухів відійти у сторону.
 
 - Головна порада при укусі змії: жодної паніки. Різкі рухи під час приступу паніки лише сприяють швидкому поширенню отрути. Слід запам’ятати основне: потерпілого потрібно якомога швидше доставити в найближчий медичний заклад, - наголосив експерт департаменту охорони здоров’я з анестезіології, токсикології та інтенсивної терапії Ярослав Підгірний.
 
ЩО РОБИТИ, ЯКЩО ВКУСИЛА ЗМІЯ
 
Укус гадюки надзвичайно рідко призводить до смерті. Водночас, якщо вас укусила змія варто одразу звернутись за медичною допомогою, адже укус може мати важкі прояви та серйозні наслідки. Особливо небезпечними вони є для дітей, людей похилого віку та людей зі зниженим імунітетом. Якщо транспортування до лікарні вимагає певного часу, надайте домедичну допомогу постраждалому:
 
- Зберігайте спокій і стежте, щоби постраждалий менше рухався.
 
- Звільніть уражену частину тіла від одягу, взуття, прикрас, тощо. На місце укусу накладіть стерильну пов’язку з антисептиком.
 
- Дайте постраждалому воду - при укусі змії важливо багато пити.
 
- Якщо є аптечка, дайте постраждалому 1-2 таблетки ліків від алергії.
 
- При транспортуванні покладіть уражену кінцівку на підвищення.
 
- Якщо є така можливість, прикладіть до рани лід, обгорнутий у тканину.

 


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також