Щонайменше півроку знадобиться фахівцям державного науково-дослідного інституту "Діпромісто", щоб внести зміни до генерального плану Рівного. Попередній генплан уже застарів, а забудовникам потрібно більше простору, особливо під житлові будинки, вважають архітектори. Тим більше, що значну частину промислових зон місто не використовує. Зміни обійдуться міському бюджету в 1 мільйон 150 тисяч гривень.
Руслан Шевчук
Руслан Шевчук, заступник міського голови Рівного:
— Генеральний план Рівного існує з 2003 року, востаннє його коригували у 2008-му. Така можливість виникає у міста раз на п'ять років, але з тих пір грошей на цей процес не виділяли. Нині у нас якраз є і кошти, і потреба. Наприклад, частина земель є промисловою зоною, яка тягнеться трикутником від вулиці Соборної, де цегельний завод, до Млинівської та Князя Романа. Якщо повертати із вулиці Шухевича, то ліворуч — теж промислова зона, і в районі РУМу побачимо те саме. По місту розкидано ще близько десятка таких локацій. Деякі землі перебувають у приватній власності, а їхні власники стали заручниками ситуації, бо нічого іншого на них звести не можуть. Але у Рівному великих обсягів промисловості давно немає, потреба у таких зонах зникла — нині це тренд усіх великих міст. Кількість населення зростає вже за рахунок народжуваності або агломерацій, а не тому, що розбудовується новий квартал заради нового заводу.
Зменшення порожніх промислових зон не зашкодить розвитку Рівного. Навпаки, є потреба зводити якісне житло та інфраструктуру навколо нього, місту потрібно знати, які ділянки можна запропонувати забудовникам. Скажімо, у нас багато зон Ж-1, а після зміни зонінгу, можливо, стане більше Ж-2 (зона малоповерхової житлової забудови, де можна також зводити школи, дитячі садки, аптеки, магазини, поліклініки, спортклуби. — Ред.). Рекреаційних зон у нас достатньо, головне — не давати їх "щипати" бізнесменам.
Вартість внесення змін до генплану — комерційна пропозиція самого інституту "Діпромісто", який займеться цією роботою. Цікаво, що інфляція на їхню ціну не вплинула, у 2013-му вона була такою ж. Управління містобудування та архітектури проведе засідання архітекторів, щоб разом сформувати технічне завдання для виконавця робіт — яким ми бачимо місто у наступні п'ять років. Зводяться нові житлові будинки, офіси, торгові центри. Значить, треба врахувати більші навантаження на інфраструктуру, на інженерні мережі, транспортну мережу, десь запроектувати розв'язку…
Робота над внесенням змін до генплану займе 6-9 місяців, бо якщо фахівців підганяти, вони не встигнуть внести усі потрібні корективи. Також для Рівного вперше розроблять історико-архітектурний опорний план. Він захищатиме уже не окремі будівлі, а цілі території, що мають історичну або культурну цінність. На це піде ще 450 тисяч гривень.