Митців, дослідників, активістів та небайдужих мешканців Рівненщини запрошують приєднатися до мистецької резиденції «Contemporary Art Rivne», яка має на меті привернути увагу до проблем навколишнього середовища і води у регіоні.
Цей проект реалізовує ГО «Платформа взаємодій «Простір» у партнерстві з Національним університетом водного господарства та природокористування за підтримки Українського культурного фонду.
Виконавча директорка ГО «Платформа взаємодій «Простір» Олена Тинник розповіла:
Головна ідея проекту — співпраця науковців та митців, які після спільного дослідження тематики мають створити оригінальні арт-об’єкти.
За результатами резиденції, 9 групових або індивідуальних проєктів зможуть отримати фінансування на їх реалізацію. Наприкінці всі учасники отримають відшкодування витрат за участь у програмі.
Подати заявку на резиденцію можна до 1 липня, а з 7 по 28 серпня учасники матимуть змогу долучитися до створення робіт на цю тематику, а згодом їх презентації.
За словами ректора Національного університету водного господарства та природокористування Віктора Мошинського, практично усі експерти навчального закладу за бажанням будуть задіяні у проєкті:
“Більшість екологічних проблем у нашому регіоні та місті прямо чи опосередковано пов’язані з водою. Ми вже роками залучені і сприяємо вирішенню цих проблем, а проект спрямований на взаємодію з суспільством, владою та бізнесом. Він реалізується в правильному місці та в правильний час”.
Запрошений куратор резиденції Дмитро Чепурний розповів:
“Сучасне мистецтво — це більше про думки, ніж про пензлик і полотно. На резиденціях наразі немає обмежень щодо форми висловлювання, учасники проєкту можуть втілювати свої ідеї у різні способи. Наведу приклад, одного разу ми працювали з художником Євгеном Самборським під час однієї з індивідуальних резиденцій у невеликому місті. Він замовив у іншого художника репліку на картину “Їдці картоплі” Ван Гога. Залучений художник Сергій Садчіков написав картину залучивши натурників, місцеву сім’ю. Згодом, Євген разом з Сергієм виставили цю роботу на публіці, намагаючись зламати традиційне уявлення про мистецтво виключно як про живопис. Він створив своєрідну ситуацію рекурсії чи дзеркала, коли художник замовляє роботу іншому художнику, яка є реплікою на роботу іншого художника. Тим самим, він підіймав питання виробництва й самого визначення мистецтва — що таке мистецтво? Ситуація чи картина? Хто є автором? Тому, проєкти сучасних художників завжди реагують на контекст і актуальні виклики. Екологічна проблеми сьогодні одна з ключових проблем в Україні та світі й мистецтво теж реагує на ці проблеми.”
Нагадаємо, ГО «Платформа взаємодій «Простір» вже реалізовувала на території області творчі проєкти, серед яких: інтерактивна карта digital-муралів. Наприклад, у Рівному є 2 таких мурала: на вулиці Міцкевича “Птах” та на Коновальця “Літаюче місто”.