Молодо, але не зелено

1926 0

Минулого тижня рівенський мототрек двічі приймав шанувальників спорту №1 в місті. У вівторок спідвейна команда «Україна» розібралася із «Востоком», а в суботу глядачі, котрі заповнили трибуни мототреку, побачили талановитих молодих гонщиків, котрі розігрували між собою право виступити у фіналі чемпіонату Європи зі спідвею серед юніорів.

З цим турніром у рівнян досить приємні асоціації — у 1986 році тепер найкращий рівенський гонщик Ігор Марко став чемпіоном. Цього разу ані Рівне, ані Україна взагалі, приймаючи кращих молодих спідвеїстів, сподіватися на такі успіхи не могла — за оцінкою спеціалістів, поки що рівень наших юніорів (спортсмени до 19 років) значно поступається рівню гонщиків інших країн. Основна боротьба в півфіналі чемпіонату Європи, організатором якого виступили Федерація мотоциклетного спорту України та міський відділ фізкультури та спорту, мала розгорнутися між поляками Мирославом Яблонські та Кшиштофом Бучковскі, чехами Зденеком Сімотою та Любошем Томічеком, латвійцем Кястасом Поджуксом, австрійцем Фрідріхом Валнером і росіянином Кирилом Філіновим. Власне, саме ці гонщики з першого заїзду й почали завойовувати очки. Після перших двох серій (восьми заїздів) максимум очок набрали Симота та Яблонські, котрі виграли два свої старти. Одним з найдраматичніших моментів гонки став п’ятий заїзд — спочатку вже на першому віражі впав Валнер, зламавши при цьому ключицю, а тому змагання для нього завершились. Перезаїзд теж не вдався — не змогли розминутися українські юніори Любомир Войтик і Іван Миронов. Після другого рестарту вже ніхто не падав і три очки записав у свій актив латвієць. В інших заїздах фаворити шансів аутсайдерам не давали, впевнено наближаючись до своєї мети. Цікавіше стало в сімнадцятому заїзді, коли на старт вийшли угорець Ковач, Бучковскі, Томічек і Поджукс, який його й виграв, забезпечивши собі місце у першій п’ятірці, що дає право виступити у фіналі. Остаточне розташування мав визначити останній, двадцятий заїзд, коли змагалися основні претенденти на перше місце Яблонські та Сімота. Поляк, хоч і програв старт, але на третьому колі почав наздоганяти чеха. Щоправда, останній свого шансу не втратив і перетнув фініш першим. Таким чином, за кількістю очок він зрівнявся з Яблонські, а тому для цих двох гонщиків призначили додатковий заїзд. Піднесений Сімота й тут був найкращим, посівши перше місце і здобувши для цього загалом сімнадцять очок. Право виступати у фіналі, окрім Сімоти, вибороли також Мирослав Яблонські — 16 очок, Кястас Поджукс — 13, Кшиштоф Бучковскі — 12, Любош Томічек — 11. Росіянин Кирило Філінов посів шосте місце, здобувши право бути резервним гонщиком у фіналі, що відбудеться в кінці серпня в Польщі. Серед українців найкращий доробок мав вихованець рівенського спідвею, спортсмен «Спідвей клуб Трофимов» Володимир Омельян, в активі якого сім очок. По чотири очки «наїздили» Олександр П’ятничко та Іван Миронов, по одному — Любомир Войтик і Ярослав Полюхович. Дещо незадоволеними після завершення змагань залишились керівники «Спідвей клуб Трофимов». Відрядивши на гонку на прохання федерації своїх вихованців Полюховича та Омельяна, вони виділили на їх потреби гуму та інші матеріали, що коштують недешево. Яким же було здивування Трофимова, коли хлопці розповіли, що з їх і без того невеликих преміальних вирахували гроші за ліцензію, необхідну для участі в перегонах. На думку менеджера клубу Людмили Трофимової, місто, котре майже не допомагає кращому українському спідвейному клубу, хоч зараз могло з розумінням підійти до проблем юних майстрів, але знову цього не зробило.