Москаль не пускає рівненську сосну в Угорщину

1142 0

Ми у соцмережах:

Москаль не пускає рівненську сосну в Угорщину

Два місяці Закарпатська митниця не пропускає в Угорщину вагони з деревиною Сарненського та Володимирецького лісгоспів. Закарпатський окружний адміністративний суд вирішуватиме, кого митники мають слухати — голову Закарпатської ОДА Геннадія Москаля, а чи рівненських лісівників.

Дрова З минулого року в Україні ввели мораторій на вивезення за кордон необробленої деревини. Щоправда, до кінця 2016-го лісгоспам ще дозволили експортувати сосну. Проте у травні голова Закарпатської облдержадміністрації Геннадій Москаль своїм розпорядженням заборонив тамтешній митниці пропускати через кордон кругляки сосни, яку нібито везуть за кордон на дрова. Мотивував це тим, що під виглядом «дров» насправді експортують значно дорожчу та якісну деревину. Пан Москаль розпорядився, що через кордон мають право пропускати тільки «дрова» довжиною не більше метра і товщиною 16 сантиметрів. Таке розпорядження пана Москаля лісівники називають протизаконним, бо ж законодавчих обмежень на розмір дров немає. А тому вважають, що виграти суд у Закарпатської митниці буде неважко. Олександр Мисько, директор ДП «Володимирецьке лісове господарство»: Від нашого лісгоспу закарпатські митники затримали два вагони соснових дров. Експортували ми їх до Угорщини. Ця деревина — гіршої якості. Її можна використати тільки на дрова і щепу. Перед тим як відправити, вагони перевірили 34 різні структури, у тому числі наші митники. Підстав затримувати вагони і вводити якісь додаткові експертизи у закарпатців не було.

DSC_0129
Олександр Мисько - справа
Ми просимо наших партнерів в Угорщині зачекати і не висувати офіційних претензій, які б коштували нам неприємностей і збитків. На жаль, мораторій на вивезення за кордон деревини не на користь нашим лісгоспам. Українські підприємства стоять і не купують у нас деревину, особливо гіршої якості. В області масово всихають ліси, зараз ми частину цієї низькопробної деревини як дрова експортуємо. Коли з наступного року експорт сосни заборонять, матимемо проблеми зі збутом, склади будуть переповнені. Частину дров заберуть на твердопаливні котельні, а решту без іноземних покупців реалізувати буде ніде. Хіба що матимемо надію на те, що запустять ще одне деревообробне підприємство у Костополі.
Алла САДОВНИК.


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також