На «Авангард» грошей поки вистачає

1744 1

Ми у соцмережах:

На «Авангард» грошей поки вистачає

Кабмін не виділив кошти Державного фонду регіонального розвитку на реконструкцію «Авангарду» у Рівному. Засідання урядовців, на якому розподіляли гроші між регіонами, відбулося на початку липня. Проте у Рівному з цього приводу не сумують: гроші поки є і, за оптимістичними прогнозами міської влади, до кінця року не закінчаться.

Реконструкцію «Авангарду», нагадаємо, розпочали навесні. Тендер, який проводило міське управління капітального будівництва, виграла фірма «Фіалка», зобов’язавшись зробити реконструкцію стадіону до кінця травня 2021 року за 199,8 млн грн. Відповідно до підписаного договору, на цей рік на будівництво передбачили 49,5 млн грн — усі виділено з місцевого бюджету. Були сподівання отримати кошти і з державного, проте Кабмін, як ми вже згадали на початку, грошей не дав.

Міський голова Рівного Володимир Хомко зазначає, що виділених з міського бюджету коштів наразі вистачає:

— Ще зо 30 млн грн, які ми передбачили з місцевого бюджету, не використано. «Фіалка» найняла у субпідряд дуже потужну київську фірму, яка зараз б’є палі — щодня по десять. Такої роботи ще, як мінімум, на півтора місяця. Також водоканал перекладає каналізацію.

Рівне — не єдине, яке не отримало коштів ДФРР на все, про що просило. Проте є очікування, що до кінця року гроші таки виділять. Після парламентських виборів сформується новий Кабмін — і переговори за кошти з ДФРР відновляться.

— Поки гроші є. А далі будемо бачити: якщо коштів не вистачатиме, будемо виконувати незатратні роботи. Але реконструкцію не зупинятимемо, — коментує директор «Фіалки» Юрій Фалко. — Фундаменти плануємо закінчити до кінця місяця. Палі забиваємо спільно з субпідрядником: установки (а це специфічне обладнання) — його, а наші люди та техніка допомагають. Також ми облаштовуємо моноліти під металоконструкції, триває виготовлення самих металоконструкцій, завершуємо демонтажні роботи і розпочнемо скоро монтаж нових споруд.

Відповідно до картки проекту «Авангарду», яку міська влада подавала до Мінрегіону, 64% коштів на реконструкцію рівненського стадіону має надати ДФРР, а це на сьогодні — близько 130 млн грн. Проте варто зазначити, що сума реконструкції, найімовірніше, зросте і вартість проекту будуть коригувати на мільйони гривень.

Додамо, що Кабмін на засіданні 5 липня погодив фінансування трьох додаткових об’єктів на Рівненщині за кошти ДФРР: будівництва фізкультурно-оздоровчого басейну на базі дитячої спортшколи у Костополі (10,5 млн грн.), дитсадка на вулиці Коновальця у Рівному (22,1 млн грн.) та дитсадка на вулиці Грушевського у Сарнах (10,5 млн грн). Загалом цього року область отримає з ДФРР 246,15 млн грн, 56 млн грн з яких піде на будівництво спорткомплексу на вул. Макарова у Рівному.

Алла САДОВНИК.


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також