На добровольцях у Рівному тестуватимуть нову вакцину — за гроші

472 0

Ми у соцмережах:

На добровольцях у Рівному тестуватимуть нову вакцину — за гроші

На базі колишньої поліклініки №2, що на вулиці Драгоманова, 7, проходить клінічне випробовування нової вакцини від COVID-19, до якого планують залучити 500 учасників. Її виробник — Китай. Вакцина, як стверджують медики, умовно допущена до використання і перебуває на останньому етапі проходження перевірок.

Для того, щоб переконатися в її ефективності та безпечності, в 30 клініках різних міст України проводять дослідження на добровольцях. Кожного з вакцинованих супроводжуватиме лікар, який спостерігатиме за станом здоров'я пацієнта. Та й сам доброволець повинен вести щоденник і вести записи щодо свого самопочуття.

Участь у випробуванні оплачується: після першої дози вони отримають по 1300 гривень, а згодом учасників щеплять і другою дозою вакцини й заплатять ще 7000 гривень.

Також впродовж року ці люди зможуть робити безкоштовні ПЛР-тести. Вони будуть застраховані на рік і у разі виникнення проблем із здоров'ям їм передбачається компенсація. Максимально — 30 тисяч доларів.

Оксана Штрімайтіс, координаторка клінічних випробовувань у Рівному:

— У Рівному наша лікарня єдина, де проводять клінічні випробування цієї вакцини. Задля цього лікарі проходили спеціальне навчання від Міністерства охорони здоров’я, а медична сестра — від ВОЗ, і тепер вона відповідає за введення ін’єкцій і умови їхнього зберігання. Вакцинація здійснюється на добровільних засадах. Але є умови, за яких людина може бути не допущена до щеплення — якщо вона вже вакцинована, якщо не пройшло пів року з моменту того, як вона хворіла на COVID-19, якщо має загострення хронічних хвороб чи вагітність.

Дарина ШЕВЧУК.


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також