На Рівненщині побудують сонячні електростанції

3286 0

Ми у соцмережах:

На Рівненщині побудують сонячні електростанції

Сьогодні ТОВ «ІНДІАН СОЛАР» та «KNESS Group» з представниками Рівненської ОДА, Агенцією регіонального розвитку Рівненської області та ГО «Екоклуб» підписали меморандуми про співпрацю на Рівненщині.

Заступник голови Рівненської ОДА Ігор Тимошенко розповідає:

Ігор Тимошенко

Меморандум ми підписали, щоб скоординувати всі зусилля і знайти оптимальні точки для розташування таких сонячних електростанцій. Зараз ми розглядаємо дві ділянки, в межах від 10 до 20 га, на яких може бути розташовані електростанції. Одна ділянка у Дубровицькому районі, а інша – у Дубенському. Та ділянка, яка у Дубровицькому районі, має складність у підключенні електромереж, тому поки найбільше підходить дубенська. Також ми плануємо максимально залучити представників ОТГ, аби ті змогли внести свої пропозиції. Нині у Рівненській області лише окремі власники приватних будинків мають невеликі сонячні батареї.

За словами представника компанії «ІНДІАН СОЛАР» Степана Кушніра, нині триває налагодження комунікації і пошук відповідної території для будівництва. Коли компанії отримають інформацію про те, які точно райони та ОТГ області мають відповідні території, які доступні для будівництва, тоді почнуть співпрацювати з місцевою владою. Так, якщо місцева громада та влада будуть не проти будівництва сонячної електростанції, тоді компанії подаватимуть відповідний запит на отримання земельних ділянок в оренду. Відповідно до підписаного меморандуму, на вирішення цих питань виділили місяць.

Будівництво сонячної електростанції – це довгострокова інвестиція, яка вигідна насамперед, для інвестора. Одна сонячна батарея може працювати 25 років. Відтак інвестор матиме стабільний дохід на обладнанні, яке працюватиме безперебійно. Щодо вигоди для Рівненщини, то під час будівництва електростанції з’являться нові робочі місця, а також до місцевих бюджетів надходитимуть додаткові кошти за оренду землі, – зазначає заступник директора з комерційних питань «KNESS Group» Ілля Деречин.

За інформацією Держреєстру, «KNESS Group»  належить Сергію Шакалову, Івану Векірчику, Юрію Таранюку та Євгену Дідіченку. А ТОВ «ІНДІАН СОЛАР» - Бересфорд Ентерпрайз ЛТД.


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також