На Рівненщині трьох хворих на туберкульоз лікують за новітньою схемою

509 0

Ми у соцмережах:

На Рівненщині трьох хворих на туберкульоз лікують за новітньою схемою

В Україні розпочато національне масштабне операційне дослідження «Оцінка ефективності та безпеки лікування рифампіцин-резистентного туберкульозу режимом BPaL. На Рівненщині передову методику лікування недуги застосовують троє пацієнтів.

- Режим BPaL — це схема лікування лікарсько стійкого туберкульозу, - розповідає завідувач відділенням, лікар-фтизіатр Валерій Тишковець. - Переваги такого лікування полягають в першу чергу в скороченні загальної тривалості (втричі) лікування пацієнтів та зменшенні кількості медичних препаратів".

В основі режиму BPaL лежать препарати бедаквіліну, претоманіду та лінезоліду, зокрема претоманід застосовується в Україні вперше.

- Основним критерієм застосування новітньої схеми лікування є стійкість до фторхінолонів, - зазначає Валерій Тишковець. - Набір на операційне дослідження буде проходити упродовж року.

Як наголошують фтизіатри, лікарсько-стійкий ТБ спричиняє одну третину смертей унаслідок стійкості до антимікробних препаратів й висловлюють сподівання, що на практиці лікування за новітньою схемою буде високоефективним та надійним.

Дослідження здійснюється за технічної підтримки гранту Глобального фонду для боротьби з туберкульозом, ВІЛ/СНІДом та малярією. 


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також