Найдавніша рукописна книга Полісся прибула на Рівненщину

915 0

Ми у соцмережах:

Найдавніша рукописна книга Полісся прибула на Рівненщину

П’яту факсимільну копію Нобельського Євангелія передали для музеїв області.

Подія відбулася у рамках Року промоції культурної спадщини Рівненщини за участю голови облдержадміністрації Віталія Коваля та голови обласної ради Олександра Данильчука, голови Благодійного Фонду «Наш край» Василя Яніцького.

 

Нині одна копія репринтного видання знаходиться на дослідженні в Інституті української мови НАН України. Оригінал Нобельського Євангеліє перебуває в науковій бібліотеці імені Врублевських Академії наук Литви у Вільнюсі.

Перша експозиція переданого факсимільного видання планується в культурно-археологічному центрі «Пересопниця».

 

Святкування 500-річчя Нобельського Євангелія відзначатиметься на державному рівні відповідно до Постанови Верховної Ради України «Про відзначення пам’ятних дат і ювілеїв у 2020 році». На Рівненщині, а саме в селі Нобель Зарічненського району, святкування було заплановано 14 червня 2020 року, адже за даними науковців, саме 14 червня, звершилось написання Нобельського Євангеліє. Однак карантині обмеження вносять корективи і дане відзначення пам’ятки відбудеться у серпні 2020 року.

Після закінчення карантинних обмежень всі бажаючі матимуть можливість побачити реліквію на власні очі не тільки в Пересопниці, а й музейних закладах Рівного, Острога та Дубна.


 


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також