Незаконсервовані пестициди спалять

2093 0

Ми у соцмережах:

Незаконсервовані пестициди спалять

Понад 120 тонн небезпечних отрутохімікатів, які залишилися у спадок від колишніх колгоспів, зберігається на території нашої області. З них законсервовані у спеціальні герметичні контейнери — близько 80 тонн. Решта зберігається на складах, які практично не мають власників. Саме ці агрохімікати несуть загрозу навколишньому середовищу та людям, оскільки можуть потрапити у повітря, ґрунт і воду.

— У бетонополімерних контейнерах агрохімікати можуть зберігатися понад 100 років, — розповів начальник облуправління охорони навколишнього природного середовища Петро Колодич. — Контейнеризовані, вони не несуть загрози для довкілля. За останні три роки в області було контейнеризовано близько 12 тонн пестицидів. Це в Здолбунівському, Гощанському та Корецькому районах. Розташовані контейнери з пестицидами в різних місцях області. Адже ідея розташувати їх всі в одному місці зустріла спротив населення. Щодо агрохімікатів, розміщених у складах (а це 42 тонни), то обласна влада поставила перед нами завдання здійснити повну їхню утилізацію і розпочати утилізацію контейнеризованих. Найбільше неконтейнеризованих пестицидів є у Сарненському районі — близько 22 тонн, Зарічненському — 7, Дубенському — 6, Корецькому — 5 тонн. Втім, наша область у порівнянні з іншими має найменшу кількість отрутохімікатів. Наприклад, у Львівській області їх налічується близько 180 тонн. Тож можемо почуватися безпечно, тим паче, що у нас є обласна програма поводження з відходами. Нею передбачено цього року на утилізацію агрохімікатів витратити, як мінімум, 400 тисяч гривень з обласного бюджету. За ці кошти можна буде утилізувати 20 тонн пестицидів. Звісно, ця сума може бути більшою у разі позапланових надходжень до бюджету. Відповідно, більше отрутохімікатів можна буде знищити. Утилізацію рівненських агрохімікатів здійснюватиме підприємство «ЕЛГА», розташоване у місті Шостка Сумської області. Підприємство спалює пестициди. Заплановано, що до 2012 року неконтейнеризованих агрохімікатів в області не залишиться.

Мирослава ШЕРШЕНЬ.

Довідка «РВ» Пестициди — отрутохімікати для знищення шкідників сільськогосподарських культур — небезпечні насамперед тим, що можуть викликати у людини мутації та онкозахворювання. Навіть разові контакти з ними призводять до зміни біотоків головного мозку. Під впливом пестицидів можуть виникати депресії, роздратування, розлади пам’яті та інші нейропсихічні порушення.


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також