Оксана Лозова: «Ці економічно не обґрунтовані тарифи — грабіж, який влада називає нібито вимушеним кроком»

838 0

Ми у соцмережах:

Оксана Лозова: «Ці економічно не обґрунтовані тарифи — грабіж, який влада називає нібито вимушеним кроком»

Минулий парламентський тиждень був досить гарячим. Фракція Радикальної партії, протестуючи проти «тарифного геноциду», оголосила «сидячий протест», висуваючи до влади кілька незмінних ось уже протягом тривалого часу вимог.

Ляшко Лозова 02

Мешканці Рівненщини скаржилися Олегу Ляшку на високі комунальні тарифи
«Наш обов'язок — захистити українців від тарифного геноциду, покласти край корупції високопосадовців, за яку змушений платити простий народ», — оголосили представники РПЛ. Свої дії у парламенті члени Радикальної партії Ляшка пояснюють ще й тим, що об'єднана демократична опозиція має формуватися не в заявах чи кабінетах, а в реальних діях, захищаючи інтереси громадян. «Ситуація в країні настільки патова, що єдність сил здорового глузду потрібна як ніколи. Інакше влада, яка відверто знущається над українцями, просто доб'є країну і людей здирницькими тарифами, провальною економічною політикою в цілому, всюдисущою корупцією і офшорними схемами», — йдеться у заяві радикалів. На своїй сторінці у Facebook лідер партії Олег Ляшко повідомив, що цього тижня депутати продовжують сидячий протест з тими ж вимогами:
  • Створити ТСК з перевірки обґрунтованості тарифів на житлово-комунальні послуги.
  • Знизити ціну на газ, повернути пільгову норму його споживання та збільшити її вдвічі.
  • Створити ТСК з розслідування офшорних злочинів президента та його оточення.
При цьому, попри голослівні владні звинувачення радикалів у популізмі, вони представили чіткі кроки, які необхідно зробити, щоб провести перерахунок ціни на газ, тим самим врятувавши мільйони українців від «газової петлі». Зокрема, Радикальна партія Ляшка пропонує негайно провести перерахунок ціни на газ для населення, змінивши формулу розрахунку ціни (від прив'язки до європейських хабів до економічно обґрунтованої ціни на основі реальної собівартості видобутку) — щоб у подальшому комунальні тарифи зменшувались. При цьому варто відновити пільгову норму споживання газу для населення та збільшити її до 2?400 куб. м на опалювальний сезон. Разом з тим, варто відокремити тих, хто рахує кожну копійку за газ, від тих, хто споживає величезні його обсяги — зокрема, встановивши ціну на газ для населення залежно від обсягів споживання. — Це потрібно, щоб багаті, тобто ті, хто споживає понад 12 тис. куб. м на рік, платили подвійну чи потрійну ціну, — наголошує керівник обласного осередку Радикальної партії Оксана Лозова. — Це необхідно зробити, адже зрозуміло, що ці економічно не обґрунтовані тарифи — грабіж, який влада називає нібито вимушеним кроком. Страждають від цього, звісно, найбідніші верстви населення. Окрім того, на засіданні комісії Паливно-енергетичного комплексу Радикальна партія пропонувала створити тимчасову слідчу комісію для перевірки обґрунтованості підвищення тарифів, перевірки алгоритму їхнього формування і порядку отримання субсидій населенням. Адже нинішнє керівництво країни підозрюють у корупції та махінаціях. Відтак РПЛ пропонує й ухвалити окремий законопроект з метою усунення президента України від здійснення ним не встановлених Конституцією України повноважень у сфері діяльності національних комісій, які здійснюють державне регулювання енергетики та комунальних послуг, ринків цінних паперів і фінансових послуг, зв'язку та інформатизації. Саме таке втручання призвело до штучного підвищення ціни на природний газ для населення. А своєю пропозицією радикали хочуть запровадити справді незалежні регулятори (Нацкомісії) відповідно до Конституції — без надання президенту позаконституційних повноважень щодо їхнього формування. Звісно, такі кроки Радикальної партії не залишились непоміченими владою, яка вже почала певні репресії проти самого Олега Ляшка та його однопартійців. І почали, як завжди, зі свободи слова. Зокрема, через шалений тиск Адміністрації президента на каналі «NewsOne» закривають авторську програму політика «Правда Ляшка». Перед цим декілька каналів відмовилися транслювати ток-шоу Шустера з тієї ж причини. — Це свідчить про повернення політичної цензури, політичного тиску та наступу на свободу слова у гірших традиціях Януковича, — коментує ситуацію Оксана Лозова. — Але насправді можна заборонити «Правду Ляшка», але неможливо заборонити говорити правду самій людині.
Записав Сергій ТКАЧЕНКО.


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також