ОСББ борги рівнянці не пробачило і домоглося сплати за рік інфляційних втрат

3968 0

Ми у соцмережах:

ОСББ борги рівнянці не пробачило і домоглося сплати за рік інфляційних втрат

Рівненський апеляційний суд залишив без змін рішення міськсуду, яким було задоволено позов об’єднання співвласників багатоквартирного будинку з вулиці Коновальця у Рівному до рівнянки та стягнуто з неї 10 501 грн. 62 коп. заборгованості.

Рівнянка проживає та зареєстрована в одному будинків на вулиці Коновальця у Рівному, обслуговування якого здійснює Об’єднання співвласників багатоквартирного будинку.

Рішенням загальних зборів ОСББ від 31 січня 2017 року було ухвалено взяти участь в муніципальній програмі сталого розвитку м. Рівне з проектом капітального ремонту житлового будинку (утеплення фасаду) та затверджено одноразовий внесок на реалізацію даного проекту в розмірі 100, 00 грн. з квадратного метра загальної площі квартири.

Спірні відносини між сторонами виникли з приводу невиконання жінкою свого обов’язку по сплаті внесків ОСББ за утримання та ремонт будинку.

ОСББ звернулося до суду з позовом до рівнянки про стягнення заборгованості. Мотивуючи позовну заяву тим, що внаслідок неналежного виконання зобов’язань у відповідачки виникла заборгованість із сплати внеску на утримання будинку і прибудинкової території та капітальний ремонт будинку.

Рівненський місьсуд позов об’єднання співвласників багатоквартирного будинку задоволив та стягнув з рівняянки на користь позивача – 10 501 грн. 62 коп. та  1921 грн. судових витрат.

Рівнянка це рішення суду оскаржила.  Апеляційну скаргу обґрунтовувала тим, що в рішенні місцевого суду зазначені лише підстави для стягнення внеску на утеплення будинку. Проте з неї було стягнуто, крім суми внеску на утеплення будинку, також і 18% річних та суму інфляційних витрат. Вона просила суд відмовити ОСББ у задоволенні позовних вимог.

Пресслужба Рівненського апеляційного суду повідомила РВ, що апеляційну скаргу рівнянки не задоволили.  Відповідно до ст.15 Закону України «Про об’єднання співвласників багатоквартирного будинку» співвласник багатоквартирного будинку зобов’язаний своєчасно і в повному обсязі сплачувати належні внески і платежі, виконувати рішення статутних органів прийняті у межах їхніх повноважень; забезпечувати дотримання вимог житлового і містобудівного законодавства щодо проведення реконструкції, реставрації, поточного і капітального ремонтів технічного переоснащення приміщень або їх частин.

Згідно статтей 525, 526 Цивільного кодексу України, зобов’язання має виконуватись належним чином відповідно до умов договору та вимог цього кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог – відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться. Одностороння відмова від зобов’язання не допускається. 

Відповідно до ч.1 статті 612 Цивільного Кодексу України, боржник вважається таким, що прострочив, якщо він не приступив до виконання зобов’язань або не виконав його у строк, встановлений договором або законом.

Згідно ч.2 ст.625 ЦК України боржник, який прострочив виконання грошового зобов’язання, на вимогу кредитора зобов’язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також три проценти річних від простроченої суми, якщо інший розмір процентів не встановлений договором або законом.

Таким чином, стягнення з відповідачки відсотків, передбачених договором, та інфляційних витрат за договором є правомірним, узгоджується із положеннями цивільного законодавства, а також рішеннями загальних зборів ОСББ. 


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також