Парк Ювілейний хочуть перейменувати на честь Василя Червонія. Шакирзян спершу хотів би почути думку людей

6721 0

Ми у соцмережах:

Парк Ювілейний хочуть перейменувати на честь Василя Червонія.  Шакирзян спершу хотів би почути думку людей

Парк "Ювілейний" у Рівному пропонують перейменувати у парк імені Василя Червонія. Це ідея його соратників. Її вже підтримала комісія з питань найменування міських об’єктів Рівного. Але затвердити пропоновану назву ще мають депутати.

Василь Червоній – народний депутат перших чотирьох скликань, загинув від удару блискавки у 2009-му році.

Раніше комісія з питань найменування міських об’єктів Рівного планувала вшанувати його ім'я у назві вулиці, – розповідає історик, політолог і один з організаторів Народного Руху України на Рівненщині Іван Дем'янюк.

"Немає в нас, я скажу відверто, за останні 30-40 років такого потужного політичного і державного діяча, як Василь Червоній, царство йому небесне. І коли стали вести дискусії про вулиці, про площі, про це все, виникла ідея, щоб обов'язково цей об'єкт був прив'язаний до його життя, його діяльності", –розповів Суспільному Іван Дем'янюк.

Іван Дем'янюк на засіданні комісії з питань найменування міських об’єктів запропонував ім'ям Василя Червонія назвати парк "Ювілейний" у однойменному мікрорайоні. Бо саме тут, у палаці "Хімік", 28-го вересня 1988-го року Василь Червоній зібрав сотню рівненських патріотів і створив разом з ними Товариство шанувальників української мови імені Тараса Шевченка. Це була перша національно-демократична громадська організація.

"Найбільший осередок тоді виник серед працівників "Азоту", де працював покійний Василь Червоній. Можна сказати, що тут такий неформальний вперше містився штаб боротьби тих людей, які вирішили боротися за незалежність України, за відродження наше національне під керівництвом Василя Червонія", – розповідає Іван Дем'янюк.

Пропозицію щодо перейменування парку на честь Василя Червонія комісія з питань найменування міських об’єктів Рівного схвалила одноголосно, каже її представник, історик Андрій Жив'юк.

"Ми тоді не заходимо в якісь складні перипетії з переназиванням вулиць в центрі Рівного. А тут є об'єкт, який не є іменним і якихось юридичних наслідків у сенсі тому, що треба буде там міняти якісь документи людям, прописки і так далі – це все відпадає. Як на мене, то дуже прийнятна така пропозиція. Тим більше аргументація – вона теж досить логічна і мотивована", – зазначив історик Андрій Жив'юк.

Секретар Рівненської міськради Віктор Шакирзян каже: спершу хотів би почути думку людей.

"Спочатку маємо послухати громаду, як вона це бачить. Але, я думаю, там нічого поганого нема. І якщо громада прийме таке бачення, ми все-таки назвемо його на честь Василя Червонія", – сказав голова комісії Віктор Шакирзян.


Чи стане парк "Ювілейний" парком імені Василя Червонія – будуть вирішувати на сесії депутати міськради. 


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також