Патронатна сім’я з Гощанщини прихистила 17 дітей

826 0

Ми у соцмережах:

Патронатна сім’я з Гощанщини прихистила 17 дітей

Уже 4 роки сім'я Сіркових займається патронатним вихованням дітей, які потрапили у складні життєві обставини.

 Як повідомляє Рівненська ОВА, Вікторія за фахом економістка, а її чоловік Олексій – учитель. Рішення стати патронатними вихователями родина прийняла після переїзду з Рівного до Тучина, що у Гощанській громаді.

«Маємо своїх трьох рідних дітей. Перед тим запитували у них, чи підтримують наше рішення - прийняти в сім’ю ще дітей, - каже Вікторія. - За майже чотири роки у нашій родині побувало 17 дітей. Нині у нас під патронатом четверо – усі з однієї сімʼї».

Перш ніж взяти першого вихованця, подружжя пройшло спеціальне навчання, розповідає фахівчиня соцслужби Гощанська селищна рада Інна Власюк. Крім того, щороку сімʼя проходить спеціальні курси.

«Дітки у родину потрапляють різні, є дуже занедбані та важкими формами хвороб, - зазначає Інна Власюк. - Проте навіть за декілька місяців, що перебувають у сімʼї, надолужують як у здорові, так і у вихованні – навчаються, ходять на гуртки. До речі, у родини Сєркових є своя майстерня з виробництва глиняних виробів. Залучають діток. Після перебування у патронаті дітей або всиновлюють, або ж вони повертаються у свою родину».

Зараз це єдина сім’я у Гощанській громаді, яка має статус патронатної. Загалом на Рівненщині діє 8 таких сімей.

«Необхідність створення патронатних сімей завжди існує. Та кількість родин, які є на даний момент, не вирішує проблему, оскільки щороку в області сиротіє більше 200 дітей, батьків яких позбавляють батьківського піклування. Патронатні сім’ї мають стати альтернативою дитячим будинкам», - наголошує заступниця голови Рівненської ОДА Людмила Шатковська.

Нині на Рівненщині шукають кандидатів у патронатні батьки. 


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також