Пацієнта з пересадженим серцем виписали зі столичної лікарні та перевели у Рівне

869 0

Ми у соцмережах:

Пацієнта з пересадженим серцем виписали зі столичної лікарні та перевели у Рівне

Пацієнта- 47-річного Сергія Кушніра з Сарн, якому торік 18 грудня провели трансплантацію серця, перевели під нагляд лікарів кардіологічного відділення №1 Центральної міської лікарні Рівного.

 Сьогодні відвідати пацієнта та особисто надати рекомендації щодо посттрансплантаційного супроводу особистому лікарю прибули фахівці Національного Інституту хірургії та трансплантології імені Олександра Шалімова керівник відділу трансплантації та хірургії серця доктор медичних наук лікар-кардіохірург Артур Габрієлян та кандидат медичних наук лікар-кардіохірург Тарас Доманський, під керівництвом яких безпосередньо і проводилась операція.

- Дивовижна історія порятунку! Пацієнт має добрі медичні показники, гарно себе почуває. Після перенесеної такої надскладної операції ще певний час повинен знаходитись під пильним оком наших фахівців. Бажаємо йому успішного відновлення, здоров’я та активного довголіття, - пишуть у КНП «Центральна міська лікарня» РМР. Для колективу КНП «Центральна міська лікарня» РМР та і для медицини Рівненщини така особлива подія, як успішна трансплантація серця є приводом для неабиякої гордості, якщо брати до уваги, що раніше нас медичний заклад не мав подібного досвіду та можливостей. Нині ми прагнемо активно розвивати даний медичний напрямок, підтримуючи пацієнтів, даючи віру у свої сили та щасливе майбутнє.

Нагадаємо, 18 грудня вперше в історії Рівненщини в центральній міській лікарні медики здійснили пересадку серця.

Донором став чоловік 1983 року народження, який отримав несумісні з життям травми.Окрім серця у донора було вилучено нирки та печінку. Вони поїхали до Києва, де стали порятунком ще для трьох людей.

 ЧаРівне поспілкувалось з сестрою Назара, який після смерті врятував життя людей.

- Мій брат був надзвичайно доброю і працьовитою людиною. Усе життя ми жили разом, - розповіла Вікторія Тополюк. - Його доброта і щирість ніколи не дозволяли йому відмовити людині, яка потребує підтримки чи допомоги. Навіть тоді, коли у нас з чоловіком були скрутні часи він завжди допомагав фінансово. Ми з чоловіком їздимо у Польщу на роботу.
Назар разом з нашою мамою був у Рівному. За кілька днів до того я відчувала якусь тривогу. Згодом мені знайома скидає повідомлення, що у Рівному знайшли невідомого чоловіка без свідомості. Мовляв, подивись, чи це не твій брат. Зателефонувала мамі, у той же день вона його впізнала. На другий день ми з Польщі добрались до Рівного. Мене стривожило те, що багато хто писав, що чоловік був у сильному алкогольному сп'янінні. Це не так, брата вбили нанесенням ударів тупим предметом по голові. Справу наразі розслідують у поліції. Тому прошу усіх, хто поширює такі чутки, мати повагу до людини, яка віддала свої органи заради порятунку невідомих йому людей.

"Після розмови із лікарем та священником ми впустили думку про трансплантацію"
Ми знали, що організм Назара відмовить впродовж кількох годин. Мозок помер і шансів на порятунок немає. Натомість розказали, що можна повести трансплантацію і стати донором. Медики робили все дуже оперативно, оскільки довезти орган до Києва не встигали- серце поза тілом живе лише 4 години - вирішили, що операцію виконають у Рівному.
Ми поспілкувались із головним лікарем ЦМЛ, отцем Володимиром і разом з мамою впустили цю думку та прийняли рішення, якщо нашому Назарику не дано жити, то нехай інші відчують радість життя. Жодних грошей нам ніхто не давав. В тих людей,які чекають органів таке ж горе, як і у нас. Але тепер у них є шанс жити! 


У розмові із журналістами ЧаРівного Вікторія Тополюк наголосила, що їх родина чекає справедливого розслідування у смерті брата і сподіваються, що винних знайдуть.

- Хочу звернутись до міського голови Рівного, правоохоронних органів, органів прокуратури, зробіть усе, аби ніхто не зганьбив честь людини, яка стала першим донором у Рівному. Ми хочемо, аби ті, хто його вбив та залишив помирати були покарані.

Дружина врятованого сарненчанина подякувала рідним Назара за те, що дали її  чоловіку шанс на порятунок.


 

 

 


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також