Пересадка органів у Рівному: лікарі є, донорів немає

1441 0

Ми у соцмережах:

Пересадка органів у Рівному: лікарі є, донорів немає

25 лікарень України отримали ліцензії на проведення трансплантації органів, серед них — Рівненська міська лікарня, бо має відповідну базу та спеціалістів. Щоправда, рівняни поки до цього морально не готові — не погоджуються на донорство.

Головний лікар Рівненської ЦМЛ Євген Кучерук розповів:

— Хочемо зробити Центр трансплантології, готуємо приміщення. Вже маємо двох фахівців, які працюють у нас і готові оперувати. Це хірурги, які протягом півроку проходили спеціальне навчання з трансплантології в Інституті ім. Шалімова, єдиному, який займається в Україні такими операціями. У нас гарна співпраця, і будемо її продовжувати. Поки що йдеться про трансплантацію серця і нирки, а кісткового мозку — поки ні. Головне — ми хочемо робити це в Україні. Білоруси заробляють по 60 тисяч доларів на пересадці, а ми що, не можемо? Будемо робити.

Дуже приємно, що міністр охорони здоров’я — ініціатор цієї справи. Чи буде трансплантація безкоштовною для пацієнта — я не можу сказати, ще всі ці нюанси не з’ясовано. Ще трохи далеко до цього. По фінансуванню з НСЗУ вартість трансплантації — понад 800 тис. грн. Зробимо першу трансплантацію — тоді все покажемо і розповімо.

Євген Кучерук додав, що від обласної та міської рад є підтримка. Одна проблема — підготовка донорів. В Україні, за словами лікарів, до цього люди психоемоційно не готові.

Заступник головного лікаря Рівненської міської лікарні Ігор Дундюк пояснює:

— Ми вели переговори із сім’єю 20-річного мотоцикліста, який потрапив в аварію і отримав черепно-мозкову травму, від якої потім помер. Констатували смерть мозку, проте серце, нирки та інші органи були придатні для трансплантації. Мати хлопця не погодилася. Сказала: «Та мене в селі проклянуть, скажуть, що продала дитину на органи». І священник з нею говорив — не зміг переконати. Потім був ще 40-річний потенційний донор — і теж нічого не вийшло.

Дарина Гузенкова.


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також