Жінці, яка родом з Рівненщини, одночасно пересадили підшлункову залозу і нирку

2459 0

Ми у соцмережах:

Жінці, яка родом з Рівненщини, одночасно пересадили підшлункову залозу і нирку

Олена Ткачук - одна з тисячі пацієнтів, які упродовж останніх трьох років отримали необхідну медичну допомогу завдяки трансплантації. І вона перша та єдина, кому в Україні пересадили одночасно підшлункову залозу і нирку. Через півроку після операції жінка отримала водійські права і сіла за кермо автомобіля!

Олена родом з Рівненщини. На цукровий діабет захворіла в п'ять років, у шість - уже довелося робити ін'єкції інсуліну. Потім відмовили ще й нирки. Коли Олена очікувала на трансплантацію, їй доводилося щодня робити уже по чотири ін'єкції інсуліну і тричі на тиждень їздити в лікарню на гемодіаліз.

Довгоочікуваний дзвінок пролунав у квітні. Єдина державна інформаційна система трансплантації визначила саме її імуносумісним реципієнтом до померлого донора. Але лікарі запитували - чи встигне вона швидко добратися до Львова. Чоловік Олени - Юрій - тоді був на передовій. Один з їхніх сусідів відклав всі свої справи, сів за кермо і за три години доправив Олену до Лікарні Святого Пантелеймона Перше медичне об'єднання Львова.

Трансплантація підшлункової залози - одне з найскладніших хірургічних втручань. До львівської трансплант-команди приєдналися медики столичної клінічної лікарні Феофанія . Пересадка підшлункової тривала майже 6 годин, потім ще дві години трансплантували нирку. Результат отримали неймовірний - вже на другий день після операції жінка змогла відмовитися повністю і від ін'єкцій інсуліну, і від гемодіалізу.

Її виписали з клініки у 33-день народження і Олена каже, що насправді вона ніби проживає нове, інше життя. Допомагає доньці з онлайн-уроками, завела у господарстві кролів, а ще сіла за кермо автівки і іспит на водійські права склала з першої спроби. Після війни планує обов'язкову поїздку на Прикарпаття і підйом на Говерлу.

А ще Олена дуже хоче обійняти дружину померлого донора, який дав їй такий неймовірний шанс пожити по-справжньому. Через лікарів передала їй листа і чекає на відповідь. Каже - завжди погоджується спілкуватися з журналістами, аби побільше людей знали, яким важливим і рятівним для когось може стати донорство.

За три роки, відколи в Україні активно розвивається трансплантація, таку високоспеціалізовану медичну допомогу отримали понад тисячу пацієнтів. За 9 місяців 2023 року проведено 406 органних трансплантацій, повідомляє Український центр трансплант-координації . 


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також