Перші наслідки монетизації: значна кількість споживачів «Рівнеоблводоканалу» можуть втратити субсидії

7785 0

Ми у соцмережах:

Перші наслідки монетизації: значна кількість споживачів «Рівнеоблводоканалу» можуть втратити субсидії

Минулого місяця більшість рівнян, які мали право на субсидію, отримали її «живими» грошима. Ними вони мали розрахуватися за використані у лютому комунальні послуги. Влада у такий спосіб намагалася стимулювати споживачів до економії, адже, за рахунок цього, частину з отриманих від держави грошей можна було залишити собі. Однак статистика проплат «Рівнеоблводоканалу» за перший місяць монетизації показала, що поняття «зекономити і залишити собі» субсидійовані споживачі сприйняли надто буквально. У результаті, в березні водопостачальне підприємство, за скромними підрахунками, недоотримало від населення більше мільйона гривень.

Ми провели аналіз оплат населення за використані послуги водопостачання і водовідведення за місяць до монетизації і в березні, коли споживачі замість субсидій отримали від держави гроші, говорить заступник директора «Рівнеоблводоканалу» з комерційних питань Микола Ткачук. Статистика невтішна. У нас на підприємстві є понад 29 тисяч споживачів, які мають право на субсидію. Скільком саме із них органи соцзахисту цю державну допомогу надали, не відомо. Однак навіть, якщо якійсь кількості споживачів її не надали, це не означає, що за спожиті послуги не потрібно платити. Проте у березні з нарахованих трьох мільйонів гривень цим абонентам, підприємство недоотримало більше половини.

За словами пана Ткачука, якщо подібна тенденція спостерігатиметься і надалі, то ні до чого втішного така монетизація не призведе. При цьому наслідки відчує на собі не лише підприємство, тариф якого не є прибутковим, а й усі без винятку споживачі послуг.

Основними статтями видатків нашого підприємства є зарплата, електроенергія, оплата послуг за очистку стоків на «Рівнеазоті», паливно-мастильні матеріали,продовжує пан Ткачук. Іншими словами, якщо «Рівнеоблводоканал» недотримуватиме такі суми коштів за спожиті послуги і надалі, то нам доведеться щось урізати. А це може призвести навіть до того, що змушені будемо відмовитися від цілодобової подачі води і перейти на погодинну. Рівно на стільки, на скільки підприємство матиме коштів, щоб заплатити за електроенергію. Або ремонтні бригади не зможуть оперативно і вчасно виїжджати на ліквідацію поривів, у зв’язку з нестачею коштів на придбання паливно-мастильних матеріалів. А найгірший варіант — коли підприємству не буде чим заплатити за перекачку та очистку стоків на «Рівнеазоті». А це – половина від усіх каналізаційних вод міста. Які від цього можуть бути наслідки, уявити не важко...

Разом із виплатою «живих» коштів держава поставила жорсткі умови для тих, хто отримує субсидію – немає бути заборгованості. За підсумками березня «Рівнеоблводоканал» вже підготував інформацію до органів соціального захисту на майже три тисячі субсидійованих абонентів-боржників. При цьому суми заборгованості у них різні – від однієї копійки і до 14 тисяч гривень. Тож не виключно, що частина із них вже з наступного місяця втратять право на державну допомогу. Це стосується тих споживачів, у яких сума боргу за одну або всі разом використані комунальні послуги перевищує 340 гривень. Аби цього не сталося, на підприємстві нагадують про необхідність вчасно оплачувати рахунки до 20 числа кожного місяця. А ще радять споживачам подавати показники водолічильників з 15 по 27 число кожного місяця. У такому випадку не виникатимуть розбіжності у розрахунках, заборгованості та переплати. 


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також