Підліткові клуби Рівного об’єднають. Заради кращого контролю та... грантів

374 0

Ми у соцмережах:

Підліткові клуби Рівного об’єднають. Заради кращого контролю та... грантів

Із 1 січня 2022 року усі 16 підліткових клубів Рівного та єдиний квасилівський планують об’єднати в один новий комунальний заклад. Штат при цьому не збільшать, зате сподіваються трохи заробити на оренді.

Надія Терещук, тимчасово в.о. начальника управління сім’ї, молоді та спорту:

— Хочемо створити такий заклад заради нових можливостей. Адже зараз всі ці клуби знаходяться при нашому управлінні. А коли стануть самостійним комунальним закладом, то зможуть подаватися на різні проєкти, гранти. Або якщо хтось з працівників піде в декретну відпустку, то порожній кабінет на якийсь час зможуть здати в оренду і підзаробити. Тож матимуть більше коштів, щоб придбати щось потрібне на гуртки. Бо на зарплату і комунальні платежі кошти є, але забезпечити всі ці клуби різними матеріалами в повному обсязі важко.

Одна справа вивчати англійську чи польську у мовних гуртках, а інша — щось майструвати на художньо-естетичних, на авіамоделюванні. Ті самі фломастери, бісер, фарби, папір, нитки для плетіння — все це коштує дорого. Гуртки безкоштовні, але часом діти приносять свої матеріали. При цьому їх відвідує багато дітей та підлітків з малозабезпечених, багатодітних родин. Тож не всі можуть принести навіть бісер з дому.

Є ще й інші нюанси. Скажімо, педагоги-організатори рахуються працівниками управління, а законодавству це суперечить. Якщо буде створено комунальний заклад, то у нас вивільняються 13 посад — от і буде директор, два заступники, бухгалтерія, ще й робітник. Бо зараз у підліткових клубах навіть ремонти важко робити дотримуючись законодавства — педагоги за законом не мають права шпалери клеїти чи стіни білити. При цьому педагоги-організатори і так скоріше завгоспи, вони допомагають керівникам гуртків. Тож плануємо створити КЗ «Підліткові клуби за місцем проживання», не збільшуючи при цьому штат — як було, так і залишиться 73,5 штатних одиниці. Сподіваюся, депутати на сесії міськради це підтримають.

Загалом на 46 гуртках у підліткових клубах Рівного та Квасилова навчається близько двох тисяч дітей. Приймають у них з шести років.

Олена РАКС.

Довідка РВ: де можна безкоштовно записати дитину на гурток у Рівному та Квасилові

♦ проспект Миру, 4;

♦ проспект Миру, 8;

♦ вул. Макарова, 6;

♦ вул. Макарова, 8;

♦ вул. Павлюченка, 18;

♦ вул. Вербова, 2;

♦ вул. Бандери, 28;

♦ вул. Гагаріна, 47;

♦ вул. Гагаріна, 67;

♦ вул. Шухевича, 2;

♦ вул. Грушевського, 5-А;

♦ вул. Соборна, 404-Б;

♦ вул. Відінська, 44;

♦ вул. Генерала Безручка, 2/20;

♦ вул. Княгині Ольги, 10;

♦ вул. Княгині Ольги, 12;

♦ смт Квасилів, вул. Б. Хмельницького, 2


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також