Підроблена горілка на святкові столи не потрапила. Понад 20 тисяч пляшок фальсифікату виявили у складі на Млинівській

1632 0

Ми у соцмережах:

Підроблена горілка на святкові столи не потрапила. Понад 20 тисяч пляшок фальсифікату виявили у складі на Млинівській

Наприкінці грудня, коли люди купують більше харчів та спиртного до свят, у приміщенні на вулиці Млинівській у Рівному поліцейські, прокурори та податківці «накрили» склад підробленого алкоголю. На складі провели обшук і виявили фальсифікований алкоголь з назвами здебільшого українських виробників з підробленими марками акцизного збору. Вилучено 24690 пляшок.

За кілька днів до цього поліцейські отримали повідомлення, що у рівненських крамницях продають нелегальний алкоголь. Зробили оперативну закупку, встановили постачальника. Обшуки на складі провели у рамках кримінального провадження за фактом виготовлення та використання підроблених акцизних марок.

— Вилучений продукт — це горілка, виготовлена не в заводських умовах, — коментує речник поліції Рівненщини Антон Крук. — Продавали її у невеличких рівненських крамничках у мікрорайонах. Постачальник — компанія, яка займається гуртовою торгівлею харчами та алкоголем, відома серед покупців цього товару. Обшуки провели не лише у Рівному, а й в інших областях. Зараз слідство встановлює, хто виробник цього продукту, та відстежує канали його збуту. Чи були отруєння саме цим фальсифікатом — нам поки не відомо, принаймні у поліції таких повідомлень немає.

У 2017 році, нагадаємо, на Харківщині налагодили виробництво фальсифікату, від якого померли 65 осіб у різних областях, де торгували цим сурогатом. Описували випадок, коли продавчиня, упевнена в якості горілки, якою торгувала, пригостила нею чоловіка, й він помер від отруєння.

Основним видом алкоголю, який незаконно виготовляють в Україні, є горілка. Незважаючи на смертельні отруєння, люди часто зважають лише на ціну, адже підробки суттєво дешевші. Дехто не боїться купувати горілку на розлив, скажімо, десь на базарі, і робить це регулярно. Походженням товару такий контингент ніколи не цікавиться. У кращому випадку можна купити підроблену горілку з харчового спирту, після якої буде важке похмілля, а в гіршому можна натрапити на продукт з метанолу — нехарчового, технічного спирту, після вживання якого можна осліпнути або померти. Вживання лише 10 мл метанолу може призвести до тяжкого отруєння або сліпоти, 25-30 мл — до смерті людини.

Світлана Федас.


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також