Погорілець хоче відсудити у сусіда та рятувальників два мільйони гривень

2219 0

Ми у соцмережах:

У старому будинку Кремінських уціліла стіна

Від дня масштабної пожежі в господарстві костопільчанина Віктора Кремінського минуло півроку. За кілька годин 22 жовтня згоріли його гараж та два будинки — старий і триповерховий новий. Відбудувати частину старої хати, від якої вціліла частина стіни, чоловікові вже вдалося, проте Кремінський через суд вимагає, аби сусід та рятувальники компенсували йому за втрачене у вогні майно.

Подав позов до суду Віктор Кремінський на сусідів, В’ячеслава та Василя Снітчуків, та на головне управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Рівненській області. Вимагає відшкодувати йому два мільйони гривень майнової та матеріальної шкоди. До сусідів позивається, бо вважає, що саме від них пішов вогонь, який знищив усе його господарство, а до рятувальників — бо переконаний, що вони могли врятувати його майно.

Костопільська пожежна частина отримала повідомлення про пожежу на вулиці Котляревського у ніч на 22 жовтня. На гасіння виїхала пожежна команда, однак вода в автомобілі швидко закінчилася: за 6 хвилин пожежники вилили 4 тонни води і поїхали заправлятися. З гідранта, який знайшли у мікрорайоні, через надто низький тиск води накачати було неможливо. Лише після телефонного дзвінка до начальника районного водоканалу тиск підвищили. Таким чином, вогонь гасили кілька годин. Ніхто з людей не постраждав, але матеріальних збитків завдано великих: у Снітчуків згорів гараж і автомобіль у ньому, у Кремінських — гараж та два будинки.

Віктора Кремінського, який зі старшим сином саме їхали до Польщі купувати синові автомобіль BMW, звістка про пожежу застала серед ночі на кордоні. Син поїхав до Польщі, але вже без грошей на авто, а батько з грішми повернувся додому. Незадовго повернувся й син. У нього от-от мало бути весілля, та через пожежу його скасували. Родина Кремінських залишилася без даху над головою, її прихистили родичі. Людям вдалося винести з будинку лише пральну машину та холодильник.

— Позгрібав я горіле, повивозив та й узявся відбудовувати хату, — розповідає Віктор Кремінський. — Родич борг повернув, гроші за машину залишилися, люди назбирали нам допомогу, за що я їм дуже вдячний. Усі мої роботодавці, в яких я колись працював, теж допомогли, по кілька тисяч гривень дали. Районна та міська рада виділили допомогу. Холодильник, який з вогню витягли, ми продали за малі гроші. На нову побутову техніку взяли кредит, товариш меблі для кухні безкоштовно зробив. Я вже відбудував кухню, спальню, велику кімнату і туалет у старій хаті. У ній колись жили мої батьки і моя родина, тісно було, а я будівельником працював, то й вирішив поставити поряд новий будинок, щоб дітям був. За 20 років збудував, триповерховий, на 350 квадратних метрів. Зробив так, щоб різні входи були і ніхто нікому не заважав. Меблі та техніку поставили, мали от-от переселятися. І ось тепер — усе спочатку… Я насправді чекав допомоги й від сусіда, але він сказав, що йому треба гараж відбудовувати, то нехай кожен сам своє будує.

Після пожежі експертиза встановила ймовірність початку пожежі з гаража Кремінського, але він з цим категорично не погоджується і вважає, що горіти почало в сусіда, а не в нього. Так після пожежі говорили й декотрі сусіди. Оскільки у висновках сказано про ймовірність, Кремінський вирішив судитися та вимагати відшкодування завданих збитків. Експертна організація з Рівного оцінила їх у два мільйони гривень.

Керівник прес-служби Державної служби з надзвичайних ситуацій у Рівненській області Дмитро Мельник каже, що за понад 20 років служби жодного такого позову рятувальники області не отримували. Але юристи управління готові йти в суд.

Я розумію, що то насправді позов до мене, — коментує начальник Костопільської пожежно-рятувальної частини Петро Озарчук. — Але готовий пояснити усі дії моїх підлеглих. У нас зафіксовано усі телефонні дзвінки — і до нас про пожежу, і від нас до водоканалу, зафіксовано час виїзду пожежного автомобіля. Я теж виїздив на цю пожежу. Маємо довідки про те, що мої працівники не перебували у стані сп’яніння, як дехто каже, та низку звернень до міської ради про необхідність облаштування в окремих частинах міста пожежних гідрантів.

Перше судове засідання у цій справі мало відбутися в Костопільському райсуді 15 травня, але його перенесли.

Світлана Федас.


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також