Поїв — і з’являються відрижка та печіння за грудиною

250 0

Ми у соцмережах:

Поїв — і з’являються відрижка та печіння за грудиною

У багатьох людей після прийому їжі з’являються відрижка та печіння. Цей стан відомий як печія. Крім того, що він викликає дискомфорт, може при-звести й до більш серйозних проблем зі здоров’ям. Печія виникає, коли шлункова кислота потрапляє у стравохід, викликаючи пе-чіння у грудній клітці. Національна служба охорони здоров’я пояснює, як роз-пізнати печію і як її позбутися самостійно.

Основні симптоми печії: відчуття печіння за грудиною та в горлі; посилення болю під час нахилу або в лежачому положенні; неприємний присмак у роті — гіркий чи кислий; проблеми з ковтанням.

Існує кілька методів лікування печії, які включають як ліки, так і природні засоби. Найбільш поширені препарати: антациди — допомагають швидко нейтралізувати кислоту, зменшуючи не-приємні симптоми; інгібітори протонної помпи — змен-шують вироблення шлункової кислоти, запобігаючи її закиданню в стравохід; блокатори H2-рецепторів — ці пре-парати сповільнюють вироблення кис-лоти та прискорюють загоєння слизової оболонки стравоходу.

Часто можна почути поради щодо за-стосування соди для полегшення печії. Проте наукові дослідження не підтвер-джують ефективності цього методу.

Деякі трави, як-от ромашка та імбир, також можуть допомогти змен-шити симптоми печії. Ромашковий чай, наприклад, можна використовувати як додатковий засіб, проте його ефектив-ність краще поєднується з медикамен-тозним лікуванням.

Щоб уникнути появи печії, слід дотри-муватися низки рекомендацій.

Їжте невеликими порціями, але час-тіше. Це допоможе уникнути надмірного заповнення шлунка та зменшити ймовір-ність закидання кислоти.

Контролюйте вагу. Зайва вага може чинити тиск на шлунок, що сприяє заки-данню кислоти в стравохід.

Носіть вільний одяг. Щільний одяг може здавлювати ділянку живота та про-вокувати симптоми.

Обмежте споживання продуктів, що викликають печію, як-от цитрусові, цибу-ля, м’ята, шоколад, а також смажена та гостра їжа.

Не їжте перед сном. Це дозволить уникнути закидання кислоти під час від-починку.

Підніміть узголів’я ліжка. Якщо печія турбує ночами, можна підняти верхню частину тіла для запобігання закидання кислоти.

Відмовтеся від куріння та алкоголю. Ці звички послаблюють сфінктер страво-ходу, що сприяє закиданню кислоти.

Хоча печію можна контролювати за допомогою безрецептурних препаратів, є ситуації, коли потрібна консультація фахівця. Якщо симптоми не минають або стають більш вираженими. Коли з’являються труднощі під час ков-тання та сильний біль. Виникає блювота або спостеріга-ється втрата ваги без явної причини. Антациди перестають допомагати більш як на два тижні. Голос стає хрипким. У таких випадках слід якомога швидше звернутися до лікаря, щоб уникнути роз-витку гастроезофагеальної рефлюксної хвороби або інших серйозних станів.


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також