Поховали останнього воїна УПА з Рівненщини

19774 0

Ми у соцмережах:

Поховали останнього воїна УПА з Рівненщини

Сьогодні відбулося прощання з видатним вояком УПА з Рівненської області Василем Кирилюком, який помер на 97-му році життя. Його вже поховали.

 Про це повідомляє рівненський активіст Роман Коваль:

"Відійшов у вічність останній вояк Української Повстанчої Армії з Рівного Василь Макарович Кирилюк. Він належав до плеяди тих Нескорених, кого не зламали тюрми і заслання. Дев'яносто шість років Господь дарував п. Василю і завжди з ним було цікаво. Він розказував про бої в Гурбах, переховування в "криївках", зраду і арешт. Тепер ми знаємо, що таке війна, а десяток років тому ці люди були постатями з легенд.

Друга " Ясена", таке псевдо було в п.Василя, знала частина України від Холодного Яру, що на Черкащині до Угринова на Франківщині. Його знали багато українських політиків і державних діячів.Він завжди говорив палко про Україну, давав настанови молоді і нам - добровольцям. В одній з розмов,у віці за 90 років, просився в поїздку на Схід.

Тепер його не стало: сильного, мужнього,, останнього керівника " Братства ОУН - УПА" на Рівненщині, Почесного громадянина м. Рівного.

Вдячний тим , хто організував похорони і прийшов, щоб провести в останню земну дорогу вояка УПА: духовенству ПЦУ, міській раді в особі секретаря Віктора Шакирзяна, громаді нашого міста.

Він заслужив більшого, заслужив нашої з Вами поваги.

Над могилою в с.Дермань, що на Рівненщині, прозвучав військовий салют організований " Об'єднанням Добровольців" і віддані всі військові почесті.

Спочивай з миром , наш старший друже! "


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також