Поради косметолога: у холод миємось рідше і не забуваємо про правильний крем

4450 0

Ми у соцмережах:

Поради косметолога: у холод миємось рідше і не забуваємо про правильний крем

З кожним днем ​​стає холодніше: на вулиці нас чекає холодне повітря, а в приміщенні - сухе і тепле. І те і інше - не найкращий варіант для нашої шкіри.

При низьких температурах кровоносні судини звужуються, шкіра менше постачається кров'ю, сальні залози не поспішають виробляти жир – волога зі шкіри випаровується швидше. Результат очевидний (і на обличчі) - шкіра, що страждає від нестачі поживних речовин і кисню, пересушується і лущиться.

Сухе повітря в опалюваних приміщеннях анітрохи не краще. Воно теж зневоднює нашу шкіру - з'являються подразнення, тріщини і, на жаль, зморшки.

Як доглядати за шкірою пізньої осені і взимку, щоб уникнути неприємностей? Що допоможе шкірі виглядати красиво та доглянуто? Про це Коротко про розповіла лікар-косметолог Ольга Зінюхіна. 

Ранок починаємо з правильного вмивання

- Ольго, в холодну пору року доводиться регулярно стикатися з неестетичними ципками на руках, почервонінням. Як доглядати шкіру в осінньо-зимовий період?

- Незважаючи на зміну сезонів, при догляді за шкірою слід дотримуватись відомої поетапності.

Перший етап – умивання. Віддайте перевагу м'яким засобам. Критерій того, що засіб вибрано правильно, - відчуття чистоти без пересушеності, коли шкіру не тягне, вона не свербить і не лущиться. Вже тільки м'який засіб для вмивання дасть вагомий відсоток того, що шкіра виглядатиме доглянуто.

Після вмивання – тонік. На жаль, багато людей пропускають цей етап у догляді. Тим часом тонік потрібен, щоб оновити PH нашої шкіри. Після вмивання PH шкіри змінюється в лужний бік, а нам потрібне кислотніше середовище. У кислотному середовищі мікроорганізми, які живуть на шкірі, зможуть почуватися комфортно, а отже, не виникатимуть запалення через життєдіяльність шкідливих мікроорганізмів. Також тоніки мають зволожувальний та антисептичний ефект.

Далі денний крем – залежно від типу шкіри. Текстура крему має бути середньої щільності: вона дозволяє наносити макіяж. Немає потреби наносити жирний крем на шкіру вдень, хіба що вона від природи дуже суха. І, звичайно, не забуваємо про крем навколо очей. Шкіра там дуже тонка і більше схильна до деформації.

Незважаючи на те, що літо минуло, не слід відмовлятися від SPF-фактора. Якщо людина надовго виходить на вулицю, наносити SPF обов'язково потрібно: ультрафіолет хоч і менш агресивний, але негативно впливає на шкіру.

Особливо важливим є SPF у разі активних косметологічних процедур на кшталт пілінгів, які зазвичай роблять в осінньо-весняний період. У таких ситуаціях захист від ультрафіолету гостро необхідний.

- Ви кажете, що важливий і зволожуючий крем, і SPF. У якій черговості потрібно наносити ці засоби? Може, оптимально відразу брати крем "два в одному"?

Тут варіантів багато. Можна нанести сироватку та закрити кремом із SPF. Або нанести доглядовий крем, а потім SPF. А можна відразу придбати крем, який має у своєму складі інгредієнти, що зволожують, і сонцезахисні. На ринку багато варіантів. Комусь в осінньо-зимовий період подобається нанести відразу два креми, хтось віддасть перевагу одному багатокомпонентному засобу.

- Чому ми не можемо використати звичайний крем для зони навколо очей?

- Звичайний крем для зони навколо очей не тестують, а значить, він може провокувати сльозотечу та почервоніння склер. А ось крем для очей можна наносити максимально близько до вії.

Як правило, креми для очей легшої текстури. Туди можуть входити активні речовини, наприклад, ретинол. Такий крем буде максимально корисним для тонкої чутливої ​​шкіри.

- Зараз і багато чоловіків також стежать за собою, чи підходять їм ці поради? Чи для них має бути якийсь особливий догляд?

- Шкіра у чоловіків щільніша, тому вона не так швидко старіє. У жінок шкіра тонша, швидше зношується. Незважаючи на це, всі поради щодо догляду за шкірою універсальні - підходять як жінкам, так і чоловікам. Єдине - варто звернути увагу на серію догляду для чоловіків. У чоловічій серії трохи інші аромати та й сам дизайн баночки виглядає інакше. У самому засобі якісних відмінностей немає.

Звичайно, чоловік може використовувати і засоби для догляду для жінок: креми не мають гендерних відмінностей. І якщо я користуюся хорошим кремом для рук, то ним користується вся сім'я, зокрема і чоловік. Просто тому, що це якісний продукт.

- А як бути з подразненням шкіри після гоління? Взимку, напевно, ця проблема стоїть гостріше.

- Чоловіки, які отримують подразнення після гоління, як правило, мають їх цілий рік. У цьому разі важливо не забувати використовувати доглядові засоби - гелеві структури або засоби з додаванням ліпідів. Підійде заспокійливий крем після гоління.

Хотілося б звернути увагу на SPF. На жаль, наші чоловіки дуже рідко ним користуються. Особливо вони потрібні тим чоловікам, які працюють за кермом чи на вулиці. Через сонце їхні обличчя часто виглядають обвітреними, покриваються великою кількістю зморшок. Було б чудово, якби наші чоловіки почали користуватися сонцезахистом – і влітку, і взимку.

Для чоловіків є спеціальна чоловіча косметика для догляду, але і жіночу вони також можуть використовувати. Фото: Pexels.com

Осінь-зима – час для активного догляду за шкірою
- А як бути з вечірнім доглядом?

- Увечері має сенс додати сироватки або активні креми з ретинолом та вітаміном С. Ми не могли їх використовувати у літній період через підвищений ризик утворення пігментації.

До речі, осінньо-зимовий період - чудовий час, щоб вдатися до активного догляду, який значно покращить стан шкіри. У цей час можна використовувати кислотні креми, кислотні засоби для вмивання та тоніки.

Кислоти актуальні при проблемній шкірі та у разі вікових змін. Вони здатні злущувати відмерлі клітини і більше стимулюють активність нормальних клітин. Їх можна використовувати за наявності куперозу.

Також восени та взимку можна наносити протипігментні засоби: активного сонечка вже немає, саме час боротися з пігментацією. Це можна робити косметичними засобами у тому числі.

- А скраби потрібні? Чи варто ними скористатися?

- Так, але ми вибираємо дуже м'які скраби. Жодних кісточок, щоб нічого не травмувати. Це можуть бути м'які синтетичні гранули, наприклад силіконові або гранули жожоба.

Якщо у вас суха шкіра, раз на 7-10 днів скористатися скрабом достатньо. Якщо шкіра щільніша, скраб можна використовувати до двох разів на тиждень.

- Чи мають бути засоби для догляду за шкірою у зимовий період жирнішими?

- Насамперед, це залежить від типу шкіри. Головне завдання – не зажирнити шкіру, а її зволожити. Зволожувати шкіру можна різними способами, не завжди це відбувається завдяки ліпідній плівці.

Звичайно, якщо на вулиці -10 або -20, ми наносимо жирніші засоби для шкіри як захист від зовнішнього середовища.

- А якщо на вулиці мінус, а ми наносимо зволожувальний крем і збираємося виходити, чи не зашкодить це шкірі?

- Щоб уникнути неприємностей, краще наносити крем за пів години до виходу. Крім того, механізми зволоження не однакові у всіх кремах.

Зволожувальний крем зовсім не означає, що шкіру начебто облили водою і на вулиці на ній почнуть утворюватися кристалики льоду. Ні, ми нанесли крем, почекали хвилин 30, шкіра ввібрала все, що їй потрібно, - і за пів години спокійно виходимо на вулицю.

А ось дівчатам, які люблять наносити сироватки на гелевій основі, слід бути обережними. Цей варіант хороший для літа. Взимку ж волога з гелю активно випаровуватиметься. Як наслідок, виникне почуття стягування, є ризик отримати пошкодження шкіри. Тому, якщо ви любите гелі та сироватки, в осінньо-зимовий період їх обов'язково потрібно закривати кремом.

Бувають креми, які створюють плівочку – у цьому разі зволоження в основному йде за рахунок зменшення випарювання води з поверхні шкіри. Такий варіант не всім подобається: багато хто не любить відчуття плівки на обличчі.


Не забувайте наносити крем на руки протягом дня. Фото: Pexels.com

До речі
Вік має значення
- Чи варто звертати увагу на цифри, які написані на баночці з кремом: 25+, 35+, 40+ тощо. Чи це не має особливого значення і важливіше зволожити шкіру та захистити її від сонця?

- Найголовніше при виборі будь-якого косметичного засобу - враховувати стан шкіри на сьогодні. Цифри на баночці - про наявність активних інгредієнтів. Наприклад, молодій дівчині ретинол не потрібен, який є у засобах для жінок 40+.

- А якщо молода дівчина з якихось причин використовує такий крем, він не зашкодить?

– Якщо це епізодичний момент, то ні. Якщо таке відбувається на постійній основі, важко сказати, чи позначиться це на стані шкіри. Ніхто цього не вивчав: такий експеримент був би неетичним.

Часто митися – шкідливо
- А щодо крему для тіла, може, достатньо молочка, щоб уникнути лущення та почуття стягнутості шкіри?

- Так. Але хочу звернути увагу на те, що наші люди зловживають душем, хоч це і дивно звучить. Деякі миють все тіло з мийними засобами два і більше разів на день, а це дуже шкідливо.

Мити все тіло з мийним засобом можна раз на тиждень (крім випадків, коли людина активно працює на “брудній” роботі). Так, ви приймаєте душ кожен день, але миєтеся мийними засобами локально.

Часто, коли включають опалення, з крана тече вода з хлоркою, людина починає скаржитися на свербіж. Сверблячка - перша ознака пересушеності шкіри. Можливо, засіб для миття не підходить або людина часто його використовує. У цьому разі важливо скоротити використання мийних засобів на певних ділянках шкіри або замінити його більш м'яким засобом.

Також причиною сверблячки може стати недостатнє зволоження шкіри після миття. Тому, якщо є лущення чи почуття стягнутості, обов'язково додаємо молочко чи крем. Можна використовувати щільніші креми - за відчуттями, що вам більше подобається.

Не зайвим буде скраб для тіла. Головне, щоб він не був травмуючим. Після нього обов'язково нанесіть зволожувальний засіб або молочко.

Посуд мийте у рукавичках
- А що робити з руками?

- Звичайно, особливу увагу приділяємо взимку рукам: вони страждають особливо. На жаль, у жінок руки старіють швидше, ніж у чоловіків. Тому важливо не забувати наносити крем для рук протягом дня. Крем не тільки збереже почуття комфорту, а й допоможе рукам якомога довше залишатися молодими та красивими.

- А достатньо кремів чи потрібні ще й маски?

- Бажано підібрати хороший крем, який підходить саме вам: шкіра у всіх по-різному суха, а крем – різного ступеня жирності. Чим сухіша шкіра, тим жирнішим повинен бути крем.

Дуже добре працює парафінотерапія, але її зазвичай роблять у салонах краси. Раніше був крем-парафін, який можна наносити у домашніх умовах. Якщо вам вдасться знайти - дуже хороша річ.

Щоб руки виглядали доглянуто, дуже важливо ретельно висушувати їх перед виходом на вулицю. Не слід їх мити без необхідності з милом (звичайно, не йдеться про випадки, коли ви повертаєтеся з вулиці додому).

Посуд також важливо мити в рукавичках. Особливо при проблемній шкірі рук. Це незручно в перший тиждень, а потім уже звикаєш. Якщо з рукавичками складно, замініть агресивний засіб для миття більш м'яким. І не забувайте частіше наносити крем на руки.

Прогулянка на свіжому повітрі – корисніша за домашні маски
- Що робити, якщо грошей не вистачає на повноцінний догляд? Може, є якісь народні засоби, домашні маски?

- Компромісний варіант один – мати базовий догляд із магазину. Це як мінімум - умивалка, тонік та крем, який діятиме 24 на 7.

Я, як косметолог, не можу радити найдешевші засоби, хоча розумію, що ситуації можуть бути різні. При цьому якийсь захист краще, ніж ніякого. Так, ми можемо прибрати якісь позиції – сироватки, маски. Основу важливо залишити.

А ось домашні маски не працюють, хіба що на рівні епідермісу.

- Отже, умовний огірок зі сметаною не працює?

– І навіть може нашкодити. Продукти не призначені для нанесення на шкіру. Маски з них можуть провокувати алергічні реакції та забивати пори.

Загалом, якщо людина використовує базу, що їй підходить, немає необхідності використовувати додаткові маски: шкіра добре піддається саморегуляції. Продукт харчування краще з'їсти, потім прогулятися на свіжому повітрі, зробити зарядку – для шкіри це набагато краще, ніж домашні маски.

У красі та здоров'ї шкіри головне – здоровий спосіб життя. Косметика тільки бонус. Так, вона певною мірою покращує стан шкіри, але через природу ми не перестрибнемо. Якщо людина почне більше уваги приділяти своєму здоров'ю, на шкірі це позначиться значно сильніше, ніж найдорожча косметика.

Актуальне питання
- А як бути зі стресом, адже він теж відбивається на обличчі. Що тут допоможе?

- Щодо стресу - первинний внутрішній стан. Ми живемо в країні, де йде війна, а отже, перебуваємо у хронічному стресі. Щоб стрес менше на нас впливав, можемо дивитися менше новин та більше позитивного контенту. Прогулянка і фізнавантаження допомагають виділятися ендорфінам та дофаміну. Людина погуляла – і біохімія крові вже перебудувалася на зменшення стресу.

Також допоможе масаж обличчя, тіла та спа-процедури. Вдома ми можемо створити такий ритуал догляду, який стане для нас антистресом-ритуалом. Це ванна, свічки, легкий самомасаж під час нанесення крему, приємний халат після ванни.

Сама косметика, окрім тієї, що з вітаміном С, як антистрес працювати не може.

- А чи корисний для шкіри в осінньо-зимовий період масаж?

- Як на мене, це процедура мастхев. Масаж впливає на все - нервову систему, психоемоційний та гормональний стан людини. Під час масажу ми заспокоюємося, знижується рівень стресу – і вже на цьому фоні ми опрацьовуємо м'язи, зв'язки, працюємо зі шкірою, зокрема голови. Такий багаторівневий вплив дає вау-ефект. Але він накопичується поступово. Навіть якщо робити масаж 2 рази на місяць – це вже буде великий внесок у здоров'я, молодість та красу.

Масаж - це багаторівневий та дуже ефективний догляд. Фото: Pexels.com


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також