Презентували туристичну мапу Рівного для незрячих і слабозорих

763 0

Ми у соцмережах:

Презентували туристичну мапу Рівного для незрячих і слабозорих

У Рівному презентували проєкт "Адаптація міської туристичної інфраструктури до потреб людей з інвалідністю". За словами його реалізатора Петра Поліщука, у Рівному є близько 800 людей з порушеннями зору та слуху. У проєкт входить три фільми віртуальних екскурсій вулицями Рівного, Музеєм бурштину та Алеєю кованих скульптур.

Також створено 6 тактильних карт-схем, що поліпшать адаптацію на місцевості. На так званих мнемосхемах розміщені туристичні об'єкти, аптеки, заклади харчування та торгівлі, готелі, паркові зони, річки та озера, повідомляє Суспільне.

За два тижні їх мають розмістити у "Злата плазі", ЦНАПі, Палаці дітей та молоді, Міському палаці культури, парку Шевченка та в зоопарку, а весною ще 3 карти розмісять на залізничому вокзалі та двох автостанціях. Вартість проєкту 250 тисяч гривень. Його реалізовують за гроші Громадського бюджету Рівного.

Слабозора Олена Харчук:

– Якщо людина розуміє, собі роздивилась – це допомагає уяві, людина вже ясно собі розуміє, де ти, де воно може знаходитись. Це добре, що так роблять, щоб можна було його відчути, не просто здогадуватись, де ти є. Ти впевненіший в цьому: от воно там має бути, бо воно є на карті.

Реалізатор проєкту Петро Поліщук:

– Відео і карта – вони є інклюзивні, вони є і є універсального дизайну. Безпосередньо відео – є там і аудіодискрипція, це для людей, які незрячі, воно розказується, що показується на екрані зображення. Є сурдопереклад, і також є субтитри англійською мовою.

Реалізаторка проєкту Ніна Асєєва:

– Зроблена вона, як шрифтом Брайля, так і плоскодрукованим, плюс позначки, тому що люди, які пізно втратили зір, вони можуть не знати Брайля, тому є позначки. Є легенда, на якій є багато позначок, які нанесені на карті. 


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також