З початку року на Рівненщині поліцейські зареєстрували 696 автопригод, під час яких травмувалися 223 людини, а загинули – 33. 76% померли одразу ж на місці ДТП.
Для того, аби наголосити на важливості дотримання правил дорожньої безпеки, працівники патрульної поліції відзняли соціальний ролик.
У ролику перед батьком був вибір: дитяче автокрісло чи інвалідний візок для сина. Так патрульні хочуть показати, що використання дитячих крісел є важливим, бо якщо дитина пристебнута, то має більші шанси вижити під час автопригоди.
Дитячий лікар-травматолог Володимир Григорчук розповів:
Я часто маю справу з травмованими після ДТП дітьми. Найчастіше вони мають черепно-мозкові травми, переломи кінцівок, пошкодження внутрішніх органів. Якщо батьки зекономлять на автокріслі, то на здоров’ї дитини зекономити не вдасться. Якщо під час ДТП дитина у спеціальному автокріслі, то ймовірність отримати серйозні травми є меншою на 50%. Навіть коли автомобіль перекинувся, то коли дитина пристебнута, то ні об що не вдаряється і, відповідно, не так сильно травмується. Такі діти отримують синці та забої. Натомість дітей, які під час ДТП не були пристебнуті, ми змушені лікувати місяцями.
Патрульні постійно проводять профілактичні бесіди з батьками, які не використовують автомобільні крісла. Також хочуть запустити челендж «Пристебни життя».
Батьками пропонують фотографувати пристебнутих в автокріслах дітей та виставляти такі фото у соціальні мережі з хештегом «Пристебни життя». Такі фото привертатимуть увагу до важливості використання дитячих автомобільних крісел, а це збільшить кількість людей, які почнуть ними користуватимуться.