Як вам така пропозиція: помандрувати узбережжям Середземного моря, насолоджуючись краєвидами лавандових полів та розкішних виноградників французького Провансу, а далі — до іспанської Каталонії, з її не менш живописними краєвидами? Саме таку подорож: від французького Марселя — до іспанської Барселони запропонував туристичний оператор "Інкомартур 93".
У кожного туриста залишаються власні спогади про міста, в яких він побував. Для багатьох портовий Марсель асоціюється із замком Іф, який став загальновідомим завдяки роману Дюма; пафосні і водночас затишні Канни — із однойменним кінофестивалем; Монте-Карло з відомим казино — із розкішшю та мільйонерами; Ніцца з її широкою Англійською набережною — як курортна “столиця” Лазурового узбережжя; а прекрасна Барселона — із проспектом La Rambla та фонтаном Каналетес...
Окрім милування морськими хвилями, променадом по набережних, оглядом архітектурних шедеврів та відвідуванням музеїв, не забудьте й про насолоду від місцевої їжі: посмакувати хрустким круасаном у Франції (і про цибулевий суп не забути), а в Іспанії, безперечно, найпопулярніші — хамон та паелья з морепродуктами.
Марсель
Подорож розпочинаємо з Марселя, який вважається столицею французького Провансу. Старий порт (Vieux Port), який зараз використовується здебільшого яхтсменами - зручне місце для прогулянок, з гарними краєвидами.
Що цікаво, це місце пов'язане з героєм роману Дюма: саме в цей порт у Марсель прибув на кораблі Едмонт Дантес, а неподалік на острові — й відомий з книги замок Іф, який раніше був тюрмою, а тепер це — музей.
З історичних пам'яток Марселя вражає Нотр-Дам-де-ла-Град — церква, побудована на вершині гірки, з гарним мармуровим фасадом і розкішним інтер'єром, а на вершині дзвіниці - позолочена Мадонна. Також звідси дуже гарний краєвид - ніби увесь Марсель під ногами.
Екс-ан-Прованс
Неподалік від Марселю розташоване, на мій погляд типове французьке провінційне містечко Екс-ан-Прованс. Вато заїхати, і прогулятись його старовинними, вимощеними каменем вулицями, на яких безліч кафе та ресторанів. Загалом містечко чарівне. Гарні будівлі в стилі італійського бароко, величні особняки з ажурними балкончиками, вражає будівля міської ратуші, а ще тут — багато фонтанів, різних за формою та розмірами.
Як правило сюди їдуть, щоб побачити красу лавандових полів. Але жовтень — не сезон, лаванду ще в липні всю зібрали. Хіба що в крамничках, на ринках - повно виробів з ніжним лавандовим кольором і запахом.
Чи не кожен турист, побувавши у французькій провінції, везе додому ароматні спеції та каліссони — це відомі прованські солодощі, виготовлені з мигдалю і сухофруктів, покриті білою глазур'ю. На ринку, що в центрі старого міста, безліч гастрономічних спокус — сир, хамон та інші м'ясні вироби, овочі та фрукти... Продавці дуже люб'язні, пропонують скуштувати все, що забажаєш.
Канни
Мандруючи Лазуровим узбережжям, неможливо обминути Канни, яке щороку стає центром світового кіноматографу завдяки традиційному кінофестивалю. Що робити туристу в інші дні? Прогулятись набережною Круазетт, милуючись яхтами, морськими і гірськими пейзажами, і, звісно ж оглянувши будівлю, в якій проходить кінофестиваль.
Звернути у квартал Сюке — це стара частина міста із звивистими доріжками. Піднявшись на гірку Шевальє, помилуватись Каннами зверху.
У цьому кварталі є незвичайний житловий будинок — його фасад прикрашають зображення різних кіно - і мультиплікаційних героїв, акторів.
Ніцца
Повна назва міста звучить як «Nice la Belle», що означає «Прекрасна Ніцца». Чим може здивувати прекрасна Ніцца туриста, який вперше ступив на берег цього модного курорта? Безумовно, морем — воно тут й насправді ніжно лазурове. Знаменитою Анлійською набережною — довгою і широкою, з вільним простором, об яку б'ються хвилі морські і часто легкий бриз освіжає людей, які нею прогулюються. А ще славиться Ніцца своїм помірним кліматом — улітку тут немає надмірної спеки, зима — м'яка і тепла, а сонячних днів тут — майже 300 на рік.
Хтось порівнює Ніццу з великим садом екзотичних рослин з видом на море. Хтось називає його містом, де завжди свято - навіть взимку тут проводять карнавали та фестивалі, зокрема, фестиваль квітів. Зрештою, саме місто, її стара середньовічна частина з лабіринтом вузьких вуличок, створюють неповторну атмосферу блаженства. До речі, на Ніццу можна поглянути й з висоти пташиного польоту, піднявшись на Замкову гору, що в кінці набережної, неподалік від Старого міста.
Кольюр
Невеличке французьке містечко Кольюр розташоване за 26 кілометрів від іспанського умовного кордону. Маленьке, але надзвичайно живописне.
Розповідають, що відомим воно стало завдяки Матіссу, який любив писати тут з натури нічне море. Кольюр ще називають містом художників — тут й справді надзвичайна АРТатмосфера, на вулицях можна побачити багато маленьких музеїв, приватних картинних галерей і салонів.
А ще тут неймовірної краси море та бухти, й навіть будинки — особливі, різнокольорові.
Барселона
Як правило, прогулянку по Барселоні туристи розпочинають від фонтану Каналетес, що на однойменному бульварі. Це такий невеличкий, але колоритний чавунний фонтан, що нагадує самовар — бо має й краники, з яких біжить чиста питна вода. Саме від фонтану туристи вирушають на знамениту пішохідну вулицю Рамбла — чомусь багато хто думає, що саме тут найповніше можна відчути іспанський дух. Насправді ця вулиця — це суцільний потік туристів, на яких розраховані розваги - і безкоштовні, і платні, і безмежна кількість кафе та ресторанів, в яких обов'язково запропонують паелью, щоправда, трохи дорожче ніж на будь-якій сусідній бічній вулиці.
Прогулюючись по Рамбла, не можливо оминути ринок Бокерія — це споруда із скла і сталі, прикрашена мозаїкою. Асортимент ринкових продуктів вражає — кажуть, що і в якості їх сумніватись не варто. До речі, для туристів це вже просто традиція — випити на ринку стакан свіжовидавленого соку, вибравши зі щонайменше 10 пропозицій фруктів. Повернувшись з ринку на Рамбле, погляньте собі під ноги — на тротуарі мозаїка знаменитого художника Жоана Міро, який народився в Барселоні.
Ну а символом Барселони є, безумовно, Храм Святого Сімейства — найбільш відоме незавершене архітектурне творіння Гауді, найбільш впізнавана будівля у світі. Незважаючи на черги — зайдіть всередину, це вражає. Гауді побудував і парк Гуеля, названий так на честь мецената, який фінансував його. За задумом це мало бути місто-сад, але жити в ньому городяни не хотіли, тож з часом він перетворився на місце розваг для туристів. Натомість прихильникам сучасного мистецтва цікавою буде вулична скульптура, яку називають “головою Барселони”, її автор — відомий американський скульптор Той Ліхтенштейн.
Площа Іспанії і фонтан Монжуік — ще одна “візитна картка” Барселони. Як правило увечері фонтан «танцює» під музику кольоровими струменями води. І в цей час величезна площа Іспанії з її скульптурами та фонтанами, заповнена тисячами туристів.
Галина КОТУЛЬСЬКА.
Туристичний оператор - "Інкомартур 93", який уже 26 років успішно і професійно працює на ринку туристичних послуг, пропонуючи подорожі і по Європі, і по усьому світу.