Як знайти роботу за кордоном

119 0

Ми у соцмережах:

Як знайти роботу за кордоном

Нестабільна ситуація в країні все частіше штовхає українців на пошуки роботи за кордоном. Невпевненість у завтрашньому дні, низька зарплата, брак робочих місць - ось основні причини трудової міграції в нашій країні. За різними даними, в різних країнах працюють від 2,5 до 3 мільйонів українців, але скільки насправді «заробітчан» виїхало за кордон, порахувати неможливо, тому все частіше цікавить робота за кордоном для українців.

Найпопулярнішим напрямком трудової міграції українців вже багато років залишається Російська Федерація. Навіть незважаючи на нинішню ситуацію і напружені відносини наших країн, приблизно половина претендентів воліє саме Росію. Причиною цього є відсутність візового режиму, можливість безперешкодно залишатися на території країни 90 днів, знання мови і відносна близькість. До того ж, в Росії набагато простіше знайти висококваліфіковану і престижну роботу, ніж, наприклад, в країнах Європи. Крім того, українці часто шукають роботу в Італії, Польщі, Чехії, Іспанії і Португалії.

Топ-5 найбільш затребуваних сфер праці для українців за кордоном:

• будівництво;

• сільське господарство, сезонний збір врожаю;

• обслуговуюча сфера - покоївки, офіціанти, продавці, касири, доглядальниці;

• легка промисловість - фасувальники, пакувальники, швачки;

• видобувна промисловість, особливо робота вахтовим методом.

Влаштується на роботу за кордоном можна як через спеціалізовані агентства, так і без їх допомоги. Давайте розберемося, чи потрібно вдаватися до послуг агентств з працевлаштування за кордоном і з чого почати пошуки роботи в іншій країні.

Перед тим як починати збирати речі, оформляти закордонний паспорт і платити за послуги агентств, добре подумайте - чи дійсно вам так необхідно їхати працювати в іншу країну, що ви хочете отримати від цієї роботи, чи маєте ви спеціальність, затребувану в зарубіжних компаніях? Краще відразу чітко визначитися зі своїми очікуваннями, щоб не розчаруватися в подальшому.

Самостійний пошук роботи за кордоном

При самостійному пошуку роботи за кордоном також існує ризик потрапити в руки іноземних аферистів. Недобросовісні роботодавці та кадрові агентства - явище не тільки українське, таких шахраїв можна зустріти практично скрізь, а особливо в країнах, куди масово їдуть іноземці в пошуках роботи. Якщо ж ви твердо впевнені в своїх силах, то ви можете заощадити на працевлаштуванні за кордоном, зайнявшись пошуком самостійно.

Чи ефективно шукати роботу за кордоном самому? Бюрократія при оформленні документів, високий ризик залишитися і без грошей, і без роботи - з цим ви зіткнетеся при самостійному пошуку роботи за кордоном. Тому для працевлаштування за кордоном претенденти в основному користуються послугами вітчизняних і міжнародних кадрових агентств і порталів з пошуку роботи.

У будь-якому випадку, щоб легально влаштуватися на роботу за кордоном, вам будуть потрібні такі документи:

• паспорт України;

• ідентифікаційний код;

• закордонний паспорт;

• дипломи про освіту;

• сертифікати, що підтверджують кваліфікацію;

• трудова книжка;

• фотографії 3,5 х 4,5 (80% обличчя);

• для водіїв - права міжнародного зразка.

Також в залежності від сфери діяльності вам можуть знадобиться санітарна книжка, довідка від нарколога, довідка про несудимість та ін. І звичайно ж головне - ваше резюме на мові роботодавця.

Для того, щоб легально працевлаштуватися в країнах Європи, необхідно отримати робочу візу категорії «D». З цією візою у вас не буде ніяких проблем на кордоні, так як ви прямуєте до Шенгенської зони з робочим візитом, а отже можете спокійно перевозити з собою вантаж (сумки, обладнання, речі і т.д.). З робочою візою категорії «D» ви також зможете без проблем пересуватися по всій шенгенській зоні, але за межами країни, що видала візу, ви маєте право знаходиться лише 90 днів.


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також