Продадуть акції — і побудують базу на Костромській

740 0

Ми у соцмережах:

Продадуть акції — і побудують базу на Костромській

Власники рівненського футбольного клубу «Верес» вирішили не відмовлятися від ідеї «народності» і виставили акції клубу на фондову біржу. За перший день зуміли продати більшу частину заявленої суми. І хоча левову частку збирається залишити за собою нинішній генеральний спонсор, придбати акцію вартістю 100 грн може кожен, причому як українець, так і іноземець. За отримані гроші «Верес» хоче збудувати омріяну тренувальну базу. І для цього вже навіть пригледіли добротне місце у Рівному — біля Пагорба Слави.

Виставили акції «Вереса» на продаж 12 квітня на фондовій біржі ПФТС. Всього у вільний обіг надійшло 500 000 простих іменних акцій, стартова номінальна вартість кожної — 100 грн. Тобто мінімально клуб мав би отримати 50 млн грн. Проте вартість акцій може змінюватися, залежно від попиту та пропозиції. Окрім того, куплені акції можна буде продавати і на «вторинному ринку». За перший торговельний день охочі купити частку команди подали заявок на загальну суму 35,79 млн грн. Відповідно до проспекту емісії, розміщення відбуватиметься до 1 березня 2022 року.

Президент НК «Верес» Іван НадєїнПрезидент НК «Верес» Іван Надєїн, який є власником генерального спонсора команди «Укртепла» (73% акцій), зазначає, що і в подальшому планує володіти левовою часткою:

Зараз основний капітал команди — 6 млн грн. А на 50 млн грн ми випустили акцій. Планую зберегти контроль, я і мої партнери викупимо 50% чи трошки більше цієї емісії. Так само є зацікавленість місцевого бізнесу. П’ять компаній вже подали заявки, деякі на етапі подання. Після закінчення емісії буде відкрито реєстр. Зараз можу назвати, що серед зацікавлених — «Рівень» (Мар’ян Года), «Інтер-Бетон» (Юрій Чаборай), «Автоплюс» (Андрій Біланчук), а також Юрій Фалко, Станіслав Середюк. В середньому кожен запропонував викупити акцій на близько 1 млн грн. У перший день купив пакет як фізособа. Заявка десь на 15 млн грн, а буде загалом близько 30 млн грн, щоб мати контрольний пакет.

Акції будуть у вільному обігу, тобто ними можна буде і надалі торгувати на біржі, відповідно, вартість буде формуватися від попиту і пропозиції, і від показників діяльності клубу. Це прозора, європейська, відкрита діяльність. Вперше в Україні, вперше на просторах колишнього Радянського Союзу, але вже достатньо розвинений такий ринок в Європі. В Україні ж поки що власником клубу є переважно одна людина, яка фінансує клуб і від волі якої повністю все залежить. У «Вересі» народність якраз втілюється в оце акціонерне товариство і можливість кожному вболівальнику стати акціонером.

Очікуємо, що емісію на 50 млн грн ми до кінця місяця закриємо. Опісля буде складено новий реєстр акціонерів і буде сформовано нову наглядову раду, яка затвердить бюджет і буде управляти діяльністю товариства. Першочергова мета на 2021 рік — інфраструктурна: побудова як мінімум двох тренувальних полів (одного зі штучним покриттям, іншого зі звичайною травою), а також проєктування та початок будівництва бази, де буде реабілітаційний центр і місце для проживання гравців, тренерів, персоналу. Також там буде розміщена молодіжна команда, що буде поповнюватися місцевими, з ДЮСШ області. Також емісія піде на поточну діяльність команди.

Минулого тижня міська влада Рівного запропонувала «Вересу» побудувати базу на вулиці Костромській, поряд з Пагорбом Слави. Встигли навіть презентувати попередній ескіз будівництва, розроблений ТОВ «Орбіта Будпроект». Планують на рівнинній частині восьмигектарної ділянки розмістити три тренувальні поля, на одному з яких будуть і трибуни місткістю до 1000 осіб, а на рельєфній — житлові приміщення, харчоблок і т.п.

Міський голова Рівного Олександр Третяк заявив: винесуть питання про землю для «Вереса» на сесію до кінця квітня. Рішенням, щоправда, депутати лише дозволять виставити ділянку на аукціон для права продажу оренди. Щоб отримати землю, «Вересу» доведеться ще виграти торги, запропонувавши найвищу суму.

За словами начальниці міського управління комунальною власністю Наталії Поліщук, ділянка на Костромській — одна з чотирьох, які міська рада ще понад десять років тому вирішила виставляти на продаж права оренди:

Дві земельні ділянки там по три гектари, одна — шість та одна — вісім. Із 1 січня діє інша нормативно-грошова оцінка земельних ділянок, а стартовий розмір орендної плати обов’язково повинен бути вказаний у рішенні ради про продаж на аукціоні, тому ми замовили новий розрахунок. Як тільки він буде готовий, проєкт рішення ми зможемо згенерувати за день, потім його оприлюднять. До розгляду на сесії має минути не менш як 10 днів, також він має пройти депутатські комісії. А вже після рішення депутатів на сесії ми оберемо виконавця, який сформує пакет документів і подасть до Держгеокадастру. Електронна система сама згенерує дату проведення аукціону, який відбудеться не раніше як за 30 днів після подачі документів. Договір з переможцем буде підписано швидко — у день торгів.

Іван Надеїн розповів, що «очікуємо рішення міської ради на сесії, яка буде після наступної»:

— Як тільки отримаємо ділянку, одразу розпочнемо будувати два поля, бо це дуже потрібно для нашого клубу. В області та Рівному немає жодного повноформатного поля зі штучним покриттям. Ми тренуємося на базі НУВГП або у Здолбунові, але там поля не відповідають критеріям якісної підготовки. Від міської влади ми отримали запевнення, що їй це цікаво. По-перше, від міста ми нічого не просимо, самі побудуємо, а місто ще й отримуватиме платежі до бюджету і матиме інфраструктуру, потрібну для громади.

Важливим для нас також є «Авангард». Місто виділяє 50 млн грн на його реконструкцію, у нас також є запевнення, що після цих грошей будуть кошти і з держбюджету: ДФРР, програма соцекономрозвитку, спортивна субвенція. Якщо буде профінансовано до кінця квітня, будівництво піде швидшими темпами, а якщо підключаться центральні програми, то у цьому році мали б вже закінчити. Основна мета — повернути «Верес» до Рівного. Запасні варіанти для нас — стадіони у Луцьку, Тернополі чи Львові, тобто ті, які будуть у змозі прийняти змагання Прем’єр-ліги, до якої плануємо вийти. Команда показує гарні результати, і сподіваємося, нам нічого не завадить виконати це завдання.

До слова, нагадаємо, що торік після коригування проєктно-кошторисної документації вартість реконструкції «Авангарду» зросла до півмільярда гривень (з 200 млн, які були на початку робіт у 2019 році). З міського бюджету в роботи вже вклали понад 100 млн грн. Фінансування з Державного фонду регіонального розвитку «Авангард», на відміну від спорткомплексу на Макарова, не отримував.

Олеся АНТОНЕНКО.


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також