«Карпати» — «Верес» — 5:0 (2:0)
Чемпіонат України. 16 тур. 6 листопада. Львів. Стадіон «Україна». 1600 глядачів.
«Карпати»: Кемкін, Полегенько, Бабогло (Адамюк 65), Педросо, Мірошниченко, Чачуа, Клименко, Бруніньйо (Шах 75), Підлепенець (Стеніо 65), Невес (Устименко 88), Костенко (Очеретько 24, Кузик 88)
«Верес»: Кожухар, Протасевич (Сміян 78), Гончаренко, Вовченко, Шевченко, Сікейра, Кльоц (Кучеров 68), Луан (Лепський 84), Степанюк (Годя 68), Дахновський (Шарай 68), Гайдучик (Мрвальєвич 68).
Голи: Чачуа 3, 54, Підлепенець 19, Бруніньйо 66, Устименко 92.
Навряд чи хто очікував розгрому у львівському матчі між місцевими «Карпатами» та «Вересом» із Рівного. Гості прибули до Львова як команда, яка вже вісім матчів перед тим не програвала і здатна обіграти кого завгодно. Гра першого туру, яка закінчилася у Рівному внічию 0:0, підтверджувала, що суперники приблизно рівні за силами. Говорити про якісь традиції двобоїв між суперниками не доводилось — львів’яни лише цього року повернулись до ліги найсильніших і у нинішньому вигляді з нинішнім варіантом «Вереса» до цього не зустрічалися. Хоча знавці могли пригадати події семилітньої давнини, коли «Верес», який згодом перетворився на ФК «Львів», щоб потім безслідно зникнути, обіграв у Львові тодішні «Карпати», які теж потім зникли, із принизливим рахунком 6:1. Але тоді це були інші часи та інші команди.
Цього разу двобою не вийшло — гості вже на третій хвилині «привезли» гол у власні ворота, не розібравшись, хто саме має вибити м’яча з лінії воріт. Врешті це зробив Чачуа. Капітан «Карпат», який починав грати у футбол в Рівному, проткнув м’яча у сітку, перевернувши догори дригом усі задуми тренерів «Вереса». За чверть години захисники гостей «забули» перед власними воротами Підлепенця, який подвоїв рахунок.
Тож вже на 20-й хвилині гра вже була практично зроблена. Рівнянин Сікейра зрозумів це буквально і незабаром пішов з поля, отримавши одне за одним два попередження від арбітра, які перетворилися на вилучення. Грати в гостях в меншості, програючи два м’ячі, було складно, але все одно програвати з таким рахунком «Верес» не мав права. Так, ця гра вже стала історією, але принизливий для рівнян результат назавжди буде вписаний у всі довідники та футбольні літописи. Кому треба будуть тоді пояснення про те, що тренери «Вереса» прагнули і за такого рахунку йти вперед, намагаючись забити у меншості.
Навіть футболісти-початківці знають, що за такої гри м’ячі влітають зазвичай у протилежні ворота. І це ще «Вересу» пощастило — львівський бразилець Невес, який цього сезону ще не забив жодного м’яча, граючи у центрі нападу, не реалізував одинадцятиметровий! Були у «Карпат» і ще моменти, щоби забити не п’ять, а більше м’ячів.
У таких випадках прийнято казати, що програний матч слід якнайшвидше забути і продовжувати рухатися вперед. Видається, що «Верес» має зробити навпаки — ретельно вивчити всі ті численні помилки, яких припустилися у грі з «Карпатами» футболісти і тренери, аби якщо не зовсім їх позбутися, то принаймні не допускати більше подібних ганебних розгромів. Чи вдасться це зробити — покаже матч у Києві проти «Динамо», яким «Верес» завершить цьогорічні виступи у чемпіонаті України, що поновиться вже у лютому наступного року.
Микола НЕСЕНЮК.