Рівне - серед лідерів з впровадження безбар’єрності для людей з інвалідністю

428 0

Ми у соцмережах:

Рівне - серед лідерів з впровадження безбар’єрності для людей з інвалідністю

Рівне, напередодні, увійшло до кола міст реалізації пілотного проєкту з впровадження заходів безбарʼєрності. Сьогодні, щоб перевірити вже реалізовані в цьому напрямку напрацювання до Рівного завітала уповноважена Президента України з питань безбар'єрності Тетяна Ломакіна.

Вона відзначила, що у Рівному вже реалізовано цілу низку важливих заходів. Зокрема, відвідала Рівненський ЦНАП, який отримав відзнаку Доступно.UA, як державна установа, яка є взірцево доступною для маломобільних груп населення.

- Проблема безбар'єрності потребує комплексного підходу. Тому місту потрібно послідовно продовжувати почате. Чітко реалізовувати стратегію та конкретні плани дій у напрямках формування безбар’єрного середовища, - зазначила уповноважена Президента України з питань безбар'єрності. - Надзвичайно важливо актуалізувати роботу у досягненні безбар’єрності у всіх її проявах

Крім того, Теятна Ломакіна оглянула низькопідлогові автобуси, які вже тривалий час курсують маршрутами міста. Обладнані пандусами і місцями для пасажирів, що пересуваються на візках вони є частиною міської стратегії оновлення громадського транспорту міста.

Рівне серед лідерів в облаштуванні світлофорних об’єктів засобами звукового оповіщення пішоходів. Впродовж 2023 - 2024 років, у Рівному кількість таких об'єктів зросла вшестеро. Станом на сьогодні, такими засобами оповіщення обладнано тридцять головних перехресть міста.

- Проблема доступності міських обʼєктів, громадських і соціальних, освітніх закладів, - публічних і торговельних приміщень надзвичайно актуальна, особливо в цей непростий час, коли Україна потерпає від російської військової агресії. Відкладати вирішення цього надзвичайно важливого питання просто не можна. Адже місто — це, в першу чергу, люди і їх потреби мають найвищий пріоритет, - говорить секретар Рівненської міської ради, виконувач обов’язків міського голови Рівного Віктор Шакирзян. - Велика частина уваги зараз приділяється нашим захисникам та захисницям, які повертаються додому. Адже наші захисники та захисниці роблять більше, аніж ми можемо уявити, задля того, щоб українці могли вільно жити на своїй землі. Ми у боргу перед ними і адаптувати простір до їхніх вимог — це найменше, що можемо зробити. Разом зробимо наше місто і нашу країну комфортними і доступними для кожного громадянина!

Варто зазначити, що у Рівному для доступності маломобільних груп населення в закладах охорони здоров'я облаштовані пандуси, туалети для людей з інвалідністю, вантажні ліфти для громадян, що пересуваються коляскою. На базі Рівненського міського товариства інвалідів з порушеннями опорно-рухового апарату діє служба “Інватаксі”, завдяки якій люди з інвалідністю можуть викликати спеціально обладнаний транспорт, який доправить їх до будь якої установи.

У 2023 році цією службою за фінансової підтримки з місцевого бюджету було здійснено майже півтори тисячі перевезень людей з особливими потребами у 2024 році ця цифра становить більше, як дві тисячі перевезень.

До слова, у травні 2023 року завдяки фінансовій підтримці Благодійної організації “Фонд Віктора Шакирзяна” автопарк Рівненського “Інватаксі” поповнився ще одним спеціально обладнаним для перевезення інвалідів візочників транспортним засобом. Цей автомобіль, обладнаний пандусом, був переданий громадській організації безкоштовно.

Також, у Рівненській міській територіальній громаді функціонує два Інклюзивно-ресурсні центри, які забезпечують право на освіту дітей з особливостями розвитку, шляхом проведення комплексної психолого-педагогічної оцінки розвитку дитини, надання психолого-педагогічних, корекційно-розвиткових послуг та забезпечення їх системного кваліфікованого супроводу.
Рівненський навчально-реабілітаційний центр «Особлива дитина» забезпечує наступність у здобутті освіти, допрофесійну підготовку у поєднанні з фізичною реабілітацією, профілактично-лікувальною роботою та логопедичною корекцією.

 

Важливим соціальним проектом в рамках забезпечення доступності є встановлення у Рівненському військовому госпіталі підйомника для більш комфортного пересування бійців, які після отриманих на фронті поранень пересуваються на візках. Ліфт вартістю понад мільйон гривень придбали за кошти Благодійної організації “Фонд Віктора Шакирзяна”. Цей ліфт дозволить нашим військовим медикам надавати швидку та ефективну допомогу пораненим, покращуючи оперативність медичного обслуговування захисникам України.


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також