Єдину електронну базу усіх комунальних платежів, відкритий для перегляду бюджет, електронні скарги, петиції та власний "кабінет" на міському порталі обіцяють ініціатори проекту "Рівне Смарт Сіті".
Володимир Хомко та Сергій Гемберг
Сергій Гемберг, один із співзасновників ГО "Платформа взаємодій "Простір":
— Концепція "Рівне Смарт Сіті" — це новий підхід до розвитку міста, він досить масштабний. До ініціативи уже долучилися дві найбільші технологічні компанії міста, а ще НУВГП та компанія "Гугл". Серед багатьох переваг для рівнян можна назвати контроль за використанням бюджету, бо в Інтернеті зможемо подивитися усі доходи та витрати Рівного, на що саме ідуть гроші. Це також контроль роботи чиновників та якості надання послуг. От ви побачили на вулиці відкритий люк, сфотографували на телефон і тут же відправили його як скаргу комунальним службам. Для міста "Смарт Сіті" означає розвиток ІТ-галузі, доступність Wi-Fi та мобільних додатків, залучення інвестицій та підтримка інноваційного підприємництва, енергоефективність будинків, менеджмент природних ресурсів (вода, грунт, повітря, сміття), моніторинг навколишнього середовища та багато іншого.
Серед перших кроків буде створення єдиного міського інформаційного порталу Rivne.com, електронний документообіг — для впорядкування роботи влади. "Рівне Смарт Сіті хаб" — відкрите місце для публічних обговорень ідей рівнян та запровадження картки рівнянина — зручного платіжного інструменту.
Володимир Хомко, міський голова Рівного:
— Ідея дуже цікава — в результаті люди зможуть перейти на електронне обслуговування у більшості сфер свого життя. "Рівне Смарт Сіті" буде гарним прикладом співпраці громадськості та влади. За тиждень очікуємо візиту до Рівного голови "Ощадбанку" щодо введення картки рівнянина — випускати їх погодився саме цей банк. На неї можна буде нараховувати різні соціальні пільги, знижки та бонуси в місцевих торговельних закладах, використовувати її для проїзду у міському транспорті, як єдиний цифровий підпис для доступу до міських сервісів.
Звісно, картка рівнянина не буде обов'язковою, людина отримає її лише за бажанням. Наприклад, картку киянина у столиці взяло лише 400 тисяч людей, яким вона справді потрібна. Думаю, картка рівнянина з'явиться у нас вже цього року.