Рівненські синоптики розповіли про вплив грудня на врожай у 2022

860 0

Ми у соцмережах:

Фото ілюстративне, з відкритих джерел

Погодні умови грудня прямо впливають на врожай озимини у 2022 році.

Характер сильного та вольового Білого Металевого Бика, під покровом якого за східним календарем проходив 2021 рік, відобразився і на погодних умовах. Адже як починався рік справжніми суворими зимовими умовами у січні-лютому, так і завершується у грудні. Про це кажуть у у Рівненському Гідрометцентрі.

Характер Бика у грудні з особливою яскравістю проявився у третій декаді місяця, коли температури повітря знижувались до мінус 16-19°С, а висота снігового покриву не відповідала надійній для захисту рослин від пошкодження холодами.

В цілому грудень був доволі нестабільним за погодними умовами. Спостерігались значні коливання середньодобових температур повітря від 4º тепла у першій декаді до 11-12º морозу – у третій та часті опади різного вигляду - від дощу до снігу, зокрема у другій декаді. Нестабільність температурного режиму супроводжувалась періодичним промерзанням та відтаванням ґрунту, утворенням та руйнуванням снігового покриву.

Такі умови були не надто сприятливими, з погляду агрометеорології, для перезимівлі озимих культур, що пов’язано із частими відлигами у першій-другій декадах грудня та раптове встановлення вкрай низького температурного режиму у третій декаді після відлиги тривалістю 5-6 днів. Зокрема 22,23 та 26 грудня на території центральних районів області, 22-23 грудня – на території північних та лише 23 грудня – на території південних районів мінімальні температури повітря знижувались до показників 15-19º морозу. Висота снігового покриву при цьому не досягала 5см. Однак мінімальна температура ґрунту на глибині залягання вузла кущіння (інтегральний індикатор для контролю виникнення ризику вимерзання посівів) залишалась вищою значень розрахункової критичної температури вимерзання для озимих культур. Тому загроза загибелі рослин на разі була відсутньою, до того ж тривалість вищеописаних умов не перевищувала 1-2 днів поспіль.

У зв’язку з тим, що фермерські господарства за тенденцією останніх років наполегливо віддають перевагу пізнім строкам сівби (друга половина жовтня), посіви на переважній площі зимують у фазі «3-ій листок», що підвищує вразливість рослин до умов зимового періоду. Тож стан озимини повесні залежатиме від умов січня, лютого та березня.

 


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також