Рівненський лікар спрогнозував, коли завершиться карантин

2582 0

Ми у соцмережах:

Рівненський лікар спрогнозував, коли завершиться карантин

Павло Сільковський вважає, що карантинні обмеження можуть бути суттєво послаблені лише ближче до кінця 2021 року. А ось наслідки тривалого карантину проявлять себе вже опісля: це і дистанційна освіта, і хронічні хвороби, які не лікували через пандемію.

 Про це лікар розповів для «РБК – Україна».

Відомий український лікар Павло Сільковський прогнозує зняття всіх карантинних обмежень до кінця 2021 року.

"Тривалість карантину залежить від багатьох умов і прогнозувати його тривалість дуже важко. Бо на це впливають як епідеміологічні чинники, так і психологічні, політичні та міжнародні. Коронавірус перестав бути виключно медичною проблемою і тепер в посиленні чи послабленні обмежень роль медиків дуже обмежена. Я думаю, що на повне зняття обмежень не варто розраховувати раніше, ніж кінець 2021 року. І це - оптимістичний сценарій.", - вважає медик.

На думку медика, в майбутньому ми ще зіткнемося з постковіднимі проблемами, про які зараз ще все мовчать.

"Ми повернемося до звичного життя. Але процес повернення буде не таким легким і швидким, як би хотілося. Обмеження набридають людям, але поступово вони до них звикають. Відхід від обмежень буде болісно сприйматися частиною суспільства і породжувати протиріччя. Конфлікти будуть наростати й у разі посилення дискримінації за ознакою наявності чи відсутності щеплень. З часом ми відчуємо наслідки дистанційної освіти й відкладений попит на звернення до лікарів у зв‘язку з проблемами, які не лікувалися під час карантину. Хвилі коронавірусу пройдуть і так сильно він дошкуляти вже не буде. А от постковідний стан у суспільстві виявить ще багато нових проблем, які досі не стоять гостро", - резюмував Павло.


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також