Рівняни вийшли на площу, щоб підтримати полонену росіянами вагітну медикиню Мар`яну Мамонову

790 0

Ми у соцмережах:

Рівняни вийшли на площу, щоб підтримати полонену росіянами вагітну медикиню Мар`яну Мамонову

Історія Мар'яни Мамонової, військового медика, яка рятувала життя цивільних і військових у Маріуполі на початку війни, сколихнула всю Україну.

Вже на "нулі" вона дізналася, що вагітна. Не зважаючи на те, що у ній зародилося життя, жінка продовжувала рятувати інші життя. А незабаром потрапила у полон до росіян. Зараз вагітну медикиню утримують у колонії в Оленівці. Рідним Мар'яни про це розказали звільнені з рук росіян українські полонені. Звісток про неї родичі не мають з ранньої весни. Востаннє Мар'яна Мамонова виходила на зв'язок 3 квітня. Жінка перебувала на заводі Ілліча.

- Я як почую, що є якийсь обмін, у мене велика надія є, що то її обміняють, - розповідає мама Мар'яни Оксана Черепушко.

Жінка каже, що випадково побачила доньку на відео, поширеному кадирівцями.

- Дізналися про вагітність доньки, коли вона вже була в Маріуполі. Взагалі Мар'яна в зоні ООС з грудня. Звісток немає. Ми не знаємо, як вона там. Нам казали, що Мар'яна, нібито, під наглядом Червоного Хреста. Ми надіємося, що нас почують і її звільнять, - каже мама полоненої.

Жінка жертвувала собою заради інших: дуже мало їла і продовжувала виконувати свою роботу. Її мама каже, що Мар'яна дуже хотіла завагітніти. У яких умовах зараз медикиня - невідомо.

А народжувати Мар'яні за декілька тижнів - у кінці вересня.

- Про умови ми знаємо те, що нам казали про неї, що там трошки краще до неї відносяться, трохи краще годують, бо вона вагітна, - зазначає батько Мар'яни Мамонової Володимир Черепушко.

Сьогодні, 17 вересня, у Рівному на Театральній площі відбувся флешмоб на підтримку полоненої військової медикині Мар'яни Мамонової. На площу вийшли десятки жінок із плакатами про підтримку Мар'яни, повідомляє ЧаРівне. 

Підтримка вагітній військовій шириться всією Україною та світом, розповідають організатори флешмобу.

- Ми сподіваємося, що ця акція нагадає Україні і світу про нашу полонену та допоможе її звільнити, - каже організаторка заходу Ольга Вєтрова.

До акції вже приєднались Вараш, Тернопіль, Київ, Луцьк, Рівне, а також Німеччина, Швеція, Швейцарія, Канада, Польща.

У Львові до флешмобу приєдналися родини полонених азовців. У Рівному на вулицю вийшли медики Life Clinic, які підтримали свою колегу. 

У флешмобі на підтримку Мар'яни взяли участь і учасниці проєкту "Пузата мама".

А ще приїхали вчителі зі школи, у якій навчалася медикиня. Педагоги розповідають, що хвилюються за повернення жінки з полону не менше, ніж її рідні. Також на підтримку Мар'яни флешмоб поширюється і в соцмережах - користувачки публікують свої фото в період вагітності, а також фото Мар'яни в карусель, і додають хештег #save_pregnant 


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також