З Рівненського симуляційного центру, який працює на базі медичної академії, забирають частину обладнання.
Раніше його надав українсько-швейцарський проєкт «Розвиток медичної освіти», щоб студенти могли навчатися, як саме потрібно надавати домедичну допомогу та проводити інші маніпуляції.
Викладачка закладу Анна Кирнична, яка майже чотири роки відповідала за симуляційне навчання, розповіла «Суспільному», що керівництво медакадемії відсторонило її від роботи та призначило іншу людину.
Декан медико-фармацевтичного факультету медакадемії Лариса Коробко пояснила таке рішення:
«Вона не була призначена керівницею симуляційного центру. Вона допустила грубі порушення трудової дисципліни — не було поставлено ряд оцих же манекенів на облік в бухгалтерську службу, тобто не надала документацію, викладачі під її керівництвом не пройшли підвищення курсів кваліфікації, відповідно, в них протерміноване право надавати навчальні освітні послуги по цьому симуляційному навчанню».
Крім того, з початком війни студенти медакадемії не проходили в центрі практичних занять. Час від часу там навчали інших охочих опанувати навички надання першої меддопомоги.
Керівниця проєкту «Розвиток медичної освіти» в Україні Тетяна Степурко розповіла, що обладнання та манекени перенаправлять в інші симуляційні центри, які вони відкрили в рамках проєкту. Причиною такого рішення вона назвала те, що обладнання не використовували у повному обсязі.
«Ми як проєкт, на жаль, точно не можемо сказати, як так відбулося, що Рівненська медична академія втратила дуже компетентну фахівчиню. Проте для нас це стало одним з червоних прапорців, другий червоний прапорець — це зі сфери належної професійної комунікації. Наразі ми бачимо, що обладнання медакадемії, яке ми закупили, не використовується ефективно, тому ми знаходимо шлях, як забезпечити більшу ефективність швейцарських інвестицій», — пояснила Тетяна Степурко.
Вона додала, що обладнання зможуть повернути в медакадемію, якщо там працюватимуть фахівці, які будуть ефективно та якісно організовувати роботу.