Рада оборони області заборонила влаштовувати феєрверки. Аж до скасування воєнного часу. Продавці піротехніки сприйняли заборону із розумінням та додають, що під час війни її й так не купують. Салюти, кажуть, зараз цікавлять тільки військових.
Павло Дмитришин, засновник фірми «Зорепад»:
— На все Рівне є лише чотири продавці феєрверків, які легально працюють. Всі інші купують у нас піротехнічні вироби та їх перепродують. Однак з початку війни продажі узагалі припинилися. Зараз усім не до розваг. Коли почалася війна, то я закрив свій магазин.
Якщо зараз щось реалізовується, то це лише на прохання ЗСУ. Особисто я перероблюю салюти під сигнальні ракети. Вони для цього ідеально підходять. Феєрверк дуже добрий на розтяжку. Уявімо собі ситуацію. Війна завершується, а та людина, яка ставила сигнальні розтяжки, про них забула. Ракета з феєрверка зіпсується через пів року, та ніхто від неї не постраждає. Однак коли розтяжка зроблена із військової сигнальної ракети, то хтось може отримати серйозні травми.
У мене багато сигнальних ракет замовили наші хлопці, які охороняють кордон. Адже на кордоні з Білоруссю є багато місць, де навіть рація не працює. А людям потрібно знати, якщо не дай Бог піде ворог. Так само піротехніка підходить військовим для тренувань. Іншими словами, моїми клієнтами зараз є офіцери ЗСУ. Вони вже не раз мені говорили, що в майбутньому їм буде потрібно багато феєрверків — коли настане перемога.
Загалом усі рівненські продавці піротехніки підтримують заборону. Мені відомо, що з початку війни салют у Рівному пускали лише раз. Вважаю, що це зробили винятково з провокаційною метою, щоб спричинити паніку серед людей.
Богдан СЛОНЕЦЬ.