Тахікардія — це прискорене серцебиття, що найчастіше є симптомом певного захворювання.
Зазвичай у здорової дорослої людини серце б’ється 60–90 ударів за хвилину. А ось все, що буде перевищувати цей показник, можна вважати тахікардією. Часом при тахікардії серцебиття можна підвищитись до позначки 200 ударів за хвилину.
Часто підвищений пульс може бути реакцією організму на стресові ситуації та фізичні навантаження. Таким чином він намагається насититись киснем та прийти в норму.
Причини появи тахікардії: панічна атака; стрес; вживання надмірної кількості кави та напоїв, що містять кофеїн; куріння; вживання алкоголю; дефіцит калію і магнію в крові; збільшення вироблення гормонів щитовидної залози; різкий викид адреналіну і норадреналіну при феохромоцитомі (нейроендокринна пухлина); ішемія міокарда при ІХС; прийом деяких ліків (зокрема гормональних препаратів); прийом амфетамінів.
Можна подумати, що тахікардію легко впізнати. Однак розуміння, що пульс завищений, мало. При тахікардії людина також може відчувати певний дискомфорт у ділянці серця. Можливий біль за грудиною або в лівій половині грудної клітки.
Також для тахікардії характерні такі симптоми: запаморочення, темні плями перед очима, слабкість, сильна задишка, нудота, блювота, порушення сну, дезорієнтація та навіть втрата свідомості.
При тахікардії важливо швидко надати людині допомогу. Насамперед потрібно зробити один з простих кроків, що пригальмує роботу серця. Їх варто робити лише протягом 30 секунд. Набрати повітря в груди та видихати його із закритим ротом та носом. У напівсидячому положенні зробити швидкий вдих, затримати повітря, а потім видихати його протягом 15 секунд. Вмитися холодною водою.