Шашлик чи соняшникове насіння?

588 0

Ми у соцмережах:

Шашлик чи соняшникове насіння?

Соняшникове насіння смачне і дуже корисне. Але при його споживанні все ж потрібно знати міру.

Як зазначає дієтолог Оксана Скиталінська, воно містить ненасичені жирні кислоти омега-6, деякі мінеральні солі, трохи білка і жиророзчинні вітаміни А, D, К. Вітамін Е, який є у ньому, захищає серце і судини, сприятливо впливає на травлення, підтримує гостроту зору. Соняшникове насіння також містить вітаміни групи В, вітамін С, каротин і мінерали — залізо, фосфор, натрій, магній, кальцій, калій. Особливо багато магнію: вшестеро більше, ніж у житньому хлібі, який завжди вважався джерелом цього елемента.

Соняшникове насіння сприяє зміцненню кісток та імунної системи. Завдяки клітковині та жиру воно стимулює кишечник до скорочення, а це корисно для тих, хто потерпає від закрепів. Лецитин — також цінна речовина у цьому насінні, адже допомагає організму боротися з атеросклерозом, підвищенням холестерину, діє як гепатопротектор.

Але насіння досить калорійне, тому дорослим рекомендовано вживати не більш як 30 грамів на день. І обов’язково сирого, бо під час смаження жири в насінні окислюються, втрачаючи корисні властивості, натомість набуваючи шкідливих. За калорійністю півсклянки насіння можна порівняти з плиткою шоколаду, а склянку — з батоном або порцією шашлику зі свинини. Тому не варто ним зловживати, особливо тим, хто має каміння в жовчному міхурі та надмірну вагу. Крім того, від лузання насіння псуються зуби.


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також