Що потрібно знати про коліматор

311 0

Ми у соцмережах:

Що потрібно знати про коліматор

Коліматорний приціл не новий сам по собі: конструкція прийшла в ручну стрілецьку зброю з авіації, де прості механічні прицільні пристрої показали свою неповну придатність. На зорі військової авіації вони і справді не знали собі заміни, але все зростаючі швидкості і маневреність повітряних боїв разом із зростанням дальності стрільби бортового озброєння вносили свої корективи.

Що таке коліматор

Технічно коліматор є системою з об'єктива, лінз і випромінювача, призначеною для проектування прицільної мітки. Таким чином виводиться та сама «цифрова» («електронна») мушка, за якою здійснюється наведення.
Коліматорний приціл дозволяє замінити цілик і мушку на крапку, що світиться і яку потрібно поєднати з метою. Таким чином, світло колімується одночасно від спостережуваного об'єкта і прицільної марки, що світиться. Завдяки такому «супроводу» стріляти можна в рази швидше.
Найчастіше обладнання використовується для стрільби на невеликих дистанціях (до 100 – 150 метрів), особливо якщо доводиться стріляти:

  • По цілях, що рухаються, або під час руху на транспортному засобі. З коліматором немає необхідності фокусуватися, тому досить просто зачепитися поглядом за мету і відразу навести прицільну марку;
  • Із незручних положень. Якщо стріляти потрібно, наприклад, з-під позашляховика, у якого кліренс великий, то фактично можна сховатися за колесом і обійтися без коліматора. Але якщо йдеться про легкові автомобілі, окопи, яри, різні отвори в стіні і т. д., то в цих випадках пристосування підвищує можливість виконання точного пострілу без загрози для життя стрільця;
  • При поганій видимості. У темряві мушку не видно, мета видно, але тільки якщо дивитися не відриваючись. Прицільний знак коліматора помітний добре, а оскільки з таким пристроєм цілитися не потрібно, тобто довго утримувати погляд на цілі немає необхідності, то легко потрапити навіть вночі;

Види коліматорних прицілів

Залежно від типу використовуваної проекційної системи установки поділяються на класичні та голографічні.
У корпус класичних коліматорів впроваджено світлодіод. Світло від нього потрапляє на відбивач коліматора, який розсіює його. Внаслідок цього світлові промені стикаються із внутрішньою поверхнею вхідної лінзи, покритої напівпрозорим рефлекторним шаром, і паралельним пучком відбиваються у бік спостерігача. Класичні коліматорні приціли бувають відкритого та закритого типу.
Голографічний приціл зовні нагадує відкриті установки. Принцип його роботи наступний: з діода випускається лазерний промінь, який, проходячи через відбивач, що колімує, потрапляє на голографічну решітку, а потім на фотопластину з 3D-зображенням прицільної точки, після чого утворена голограма прямує в бік ока. Незважаючи на прогресивну конструкцію, прилад не дуже популярний через високу вартість.

Додаткова інформація про приціли

Коліматор – це складний пристрій, що працює від елементів живлення (найчастіше батарейки). Тому треба дбати про те, щоб вони завжди були заряджені, оскільки, втративши живлення, такий приціл втратить свою ефективність. Є сенс купувати моделі з швидкознімним кронштейном – після того, як батарейки вийдуть з ладу, виріб можна легко зняти, щоб продовжити роботу без нього.
Звичайний приціл встановити не так просто. Оптичні моделі монтуються на зброю з урахуванням індивідуальних особливостей стрільця. Коліматор не вимагає таких складнощів – користуватися ним можуть люди різного зростання та комплектації.
Для успішного влучення з використанням оптичного прицілу потрібна довга та ретельна підготовка. Після пострілу, внаслідок віддачі та коливань рук, все доводиться робити заново. Коліматор не вимагає особливої підготовки, що ще більше скорочує час, необхідний для пострілу.


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також