Що змінює податок на Google у digital-сфері в Україні?

274 0

Ми у соцмережах:

Що змінює податок на Google у digital-сфері в Україні?

Український парламент 3 червня 2021 року ухвалив закон, який зобов'язує незареєстровані в Україні міжнародні інтернет-компанії з 2021 року сплачувати в обов'язковому порядку податок на додану вартість (ПДВ) у розмірі 20% від доходів від послуг, які вони надають українцям. Багато вебресурсів почали просувати свії послуги органічно в пошуковій системі. Для цього потрібно знати SEO вимоги до сайту в 2022. У ЗМІ таке рішення назвали "податок на гугл". Розберемося у перевагах та недоліках закону.

Положення законопроекту

Податок на гугл вносить доповнення до Податкового кодексу щодо оподаткування нерезидентів, які надають електронні послуги українцям. До таких послуг відноситься реклама, постачання різного відео/аудіо контенту, оновлення та постачання ПЗ, ігри, публікації фото, хмарні технології та інші операції.

Податок на рекламу містить такі основні положення:

  • Усі міжнародні компанії, які діють в інформаційному українському просторі та заробляють на мережній рекламі, зобов'язані сплачувати до бюджету податок на додану вартість.
  • Встановлюються особливості реєстрації такого нерезидента як платник податків, а також база, строки виплат, подання звітів.
  • Порядок спрямування необхідного податкового повідомлення для нерезидента.
  • Оплата може відбуватись віддалено у валюті.
  • Визначається точний список електронних послуг.
  • Податкові накладні не можна реєструвати.
  • Встановлюються правила визначення місця, де надаються послуги.
  • Передбачено спрощену процедуру реєстрації нерезидента як платника ПДВ на спеціальному веб-порталі, який буде створено.
  • Датою надання послуг буде дата складання документа, що засвідчує факт надання послуг в електронному форматі.

Автори законопроекту керувалися завданням наповнити бюджет, тому ухвалення документа забезпечить додаткові надходження до українського бюджету.

Хто звільняється від сплати ПДВ?

Податок на гугл дає пільги для таких видів послуг:

  • Від сплати ПДВ звільняються всі операції, пов'язані з наданням послуг дистанційного навчання через всесвітню мережу. Такі засоби комунікації допускаються лише між слухачем та викладачем.
  • Не оподатковуються операції надання освітніх послуг. Це може бути підготовка претендентів на вищу освіту, надання доступу до інформаційних та освітніх ресурсів, розміщених в інтернеті.

Закон уже набрав чинності, проте застосовуватиметься лише до звітних (податкових) періодів, починаючи з дати 01.01.2022 року.

Для українських користувачів податку на рекламу не передбачено, користування мережами та пошуком у Google залишається, як і раніше, безкоштовним. Проте експерти бачать багато негативних сторін, оскільки потрібно вкласти величезні гроші у створення сервісів для ПДВ для нерезидентів - з таким проектом Україна зіткнеться вперше. До того ж компанії-нерезиденти можуть скоротити перелік своїх послуг та закласти податок 20% у їхню вартість. У результаті всі витрати зазнають звичайні користувачі. Більше цікавих новин на порталі cases.media.


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також