Школи у Рівному — тільки початкові, решту перейменують на гімназії та ліцеї

2733 0

Ми у соцмережах:

Школи у Рівному — тільки початкові, решту перейменують на гімназії та ліцеї

Міська рада внесла зміни до Програми розвитку освіти в Рівненській міській територіальній громаді. Це матиме вплив на освітній процес, адже передбачається зміна назв навчальних закладів, запровадження нового предмета, премії для школярів та інше. Детальніше про це — в розмові з начальником міського управління освіти Богданом Туровичем.

— Коли саме завершиться перейменування шкільних закладів у Рівному?

— Їх перейменують на початкові школи, гімназії та ліцеї відповідно до змін у законодавстві. Перейменування має бути завершено до 25 вересня 2022 року. Ми будемо брати до уваги заповнюваність учнями шкіл. Наприклад, якщо в навчальному закладі ледве набирають один десятий клас, то навіщо тоді там старша школа? Краще залишити там класи з 1-го по 9-й, а потім діти продовжуватимуть навчатися в 10-11-му в ліцеї.

— Тобто мова йде про оптимізацію?

— Перейменування поки що матиме лише формальний характер, проте в майбутньому — так. Навчальні заклади в Рівному закривати не плануємо, але от краще налагодити їхню роботу і кооперацію між собою варто.

— Можливо, з’являться якісь заохочення для вчителів та учнів, як у ліцеях та гімназіях в Європі?

Для тих учнів, які складуть ЗНО на 200 балів або ж отримають наприкінці навчання золоті та срібні медалі, а також вчителям, які їх готували, передбачено грошові премії.

— Чи були зміни до порядку фінансування шкіл?

— Цього року ми вперше реалізували проєкт «Шкільний громадський бюджет». Учні 7-11 класів писали проєкти для реалізації в своїх навчальних закладах, проводили їхню промоцію, конкурували між собою. Єдиним обмеженням щодо написання проєктів було не використовувати їх для зміцнення матеріально-технічної бази школи. Вартість проєктів — від 1000 до 45 тисяч гривень. 34 школи взяли в цьому участь. Кожній з них плануємо виділити по 74 тисячі гривень з міського бюджету на реалізацію відібраних ідей.

— Які ще важливі зміни було прийнято до Програми?

— Плануємо проводити учнівські форуми, а ще запровадити новий предмет — фінансова грамотність та підприємництво.

Також з нового навчального року в усіх школах Рівного запровадять віртуальні журнали й щоденники єдиного стандарту. Подбають і про безпеку — щороку у семи школах встановлюватимуть відеоспостереження.

За словами Богдана Туровича, у березні освітяни проведуть опитування учнів, батьків та вчителів і тоді, за потреби, підкорегують концепцію реформування галузі.

Дарина Гузенкова.

Довідка РВ

У Рівному — 32 тисячі учнів та 4 тисячі працівників шкільної освіти.


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також