Сьогодні — день "садоводів" у міськраді

2168 0

Ми у соцмережах:

Сьогодні — день

У порядок денний сесії міськради Рівного, яка відбудеться сьогодні, включено і скандальні питання виділення безплатних земельних ділянок 74 "садоводам" біля Басівкутського озера та на вулиці Київській. Ми запитали у міського голови та керівників фракцій міськради, чи не змінились наміри депутатів, чи є вже узгоджена позиція.

Володимир Хомко, міський голова Рівного:

 
— Думаю, навколо цих земельних ділянок суперечки точитимуться ще довго. Цієї сесії, вочевидь, знову будуть конфлікти, протести і питання перенесуть на інше засідання. Зараз між депутатами тривають переговори, консультації. З часом вони мають дійти згоди. Припускаю, у підсумку все одно проголосують за виділення цих земельних ділянок. Я голосувати за виділення цих ділянок не буду. Сергій Васильчук, голова фракції "Наша Україна":
 
— Озвучити позицію фракції не можу, бо ще не було її засідання. Моя особиста позиція така: щоб уникнути конфлікту, потрібно зняти з розгляду питання про виділення ділянок під садівництво і більше не повертатися до них. Щодо того, як голосувати — мені однаково, чи це буде відкрито поіменно, чи непоіменно. Бо не боюся встати і озвучити свою позицію. А ці цирки у міській раді, які відбуваються навколо голосування, — це звичайні політичні ігри. Олексій Бучинський, голова міської організації ВО "Свобода":
 
— Ми будемо сьогодні пікетувати сесію міськради. І, можливо, тут назвемо прізвища депутатів, родичі чи помічники яких претендують на землю під садівництво. Або зробимо це після голосування за ці питання. Ще остаточно не вирішили. Але зробимо максимально все для того, щоб цю землю не віддати. А для тих депутатів, які проголосують за надання ділянок — це буде політична смерть. Між іншим, керівники партій всеукраїнського рівня уже зацікавилися тим, що роблять на місцях їхні представники. І я сподіваюся, що здоровий глузд візьме гору над бажанням взяти собі землю. Олексій Губанов, голова фракції Партії регіонів:
 
— З приводу того, що "свободівці" кажуть, буцімто серед претендентів на ділянки є родичі і помічники депутатів з нашої фракції. Я ще у 2006 році подав під власним прізвищем заяву на отримання ділянки в районі вулиць Макарова та Пржевальського, бо хочу в майбутньому будувати тут будинок. І готовий платити за прокладання комунікацій у цьому районі, бо тільки так можна будувати нормальні приватні сектори. Щодо голосування за надання ділянок під садівництво, то я готовий голосувати за ці питання у будь-якому режимі: поіменному чи непоіменному. Бо вважаю, що потрібно надавати в місті землю будь-кому, хто справді хоче будуватися. Чому обходимо людей у земельній черзі? Черги на отримання ділянок для садівництва нема. А ті, що перебувають по 20 років у черзі на ділянки для індивідуального будівництва, просто хочуть отримати безплатно землю, щоб потім її продати. Ті ж, хто справді хоче будуватися і має для цього кошти, вважаю, знайшли можливість це зробити і не чекають роками на безплатну ділянку. Юрій Запорожець, голова фракції "Батьківщина":
 
— Особисто я голосувати за ці питання не буду. А яким буде рішення фракції — ще не знаю. Втім, голосувати ми будемо відкрито поіменно. Що стосується садів на вулиці Київській, то я ще вагаюся, як за ці питання голосувати. Тому буду радитися з фракцією. Я виступаю за те, щоб надавати землю тим, хто має можливість будуватися. Бо економіка Рівного, якщо не рахувати "Рівнеазот", формується з будівництва. І ми повинні давати поштовх розвитку. Якщо вартість землі у місті знизиться хоч на 40%, тоді люди зможуть її купувати. За надання ділянок тим, хто хоче будуватися і вкладати кошти у прокладання мереж, завжди буду голосувати. Бо вже настав капіталізм. І хіба нам треба новий Басівкут чи Червоні Гори без водопроводу і каналізації? Щодо звинувачень у тому, що у числі претендентів на ділянки під садівництво є родичі і помічники депутатів нашої фракції. Якщо мені й відомі такі факти, то коментувати їх я не буду. Втім, приміром, якщо у мене є доросла донька, то хіба вона не має права скористатися правами, наданими їй Конституцією і законодавством, і звернутися за отриманням землі? Чи помічник депутата, який працює на громадських засадах, хіба не має права це зробити?


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також