Співчувати самому собі – нормально!

356 0

Ми у соцмережах:

Співчувати самому собі – нормально!

Люб’язність більшість людей сприймає як слабкість або лінощі. Однак, дослідження показують, вміння проявляти співчуття до себе робить нас сильнішими і допомагає впоратися з життєвими випробуваннями. Багато хто, на жаль, суворо осуджує себе за невдачі, вважаючи що це підштовхне їх до звершення нових «подвигів». Проте подібний тип самокритики часто призводить до негативних наслідків. У людини лише підвищується рівень стресу, з’являється почуття непотрібності, що заважає досягати цілей у майбутньому.

Психологи рекомендують практикувати самоспівчуття: прощати собі дрібні та великі помилки і бути добрими до себе, в тому числі у важкі життєві моменти. Можливо, ця ідея здається дещо дивною. Але дослідження вчених підтверджують, гарне ставлення до себе підвищує емоційну стійкість, здоров'я та продуктивність праці. Це допомагає вчитись на помилках, а також дає натхнення перемагати в професійній сфері та в розвагах з VIP casino.

Чи говорить співчуття про високу самооцінку

На перший погляд, співчуття до самого себе схоже на просте позитивне ставлення до життя. В той час як люди з підвищеною самооцінкою часто висувають наступні заяви: «я важлива людина, порівняно з іншими". В деяких випадках подібне твердження пов’язане із конкуренцією і призводить до нарцисизму.

Самооцінка безпосередньо залежить від успішності і схвалення іншими. Вона не є стійкою. Деякі люди із високим самооцінкою стають агресивними в момент невпевненості у собі. Саме практика самоспівчуття допомагає уникнути подібних негативних ситуацій. Дозволяє підтримувати себе в моменти збентеження та суму та не допускає ображати інших.

Тож, висока самооцінка і самоспівчуття - далеко не одне й те саме. Особистість може відчувати перевагу над іншими людьми, але не бути здатною прощати собі невдачі.

Фізичний стан

Останні дослідження підтверджують ефективність самоспівчуття. Воно допомагає як школярам, так і ветеранам війни з ризиком суїциду. Вченими доведено, що зміцнює психологічну стійкість.

Цікаві результати стосуються також фізичного здоров'я. так, люди, що проявляють самоспівчуття рідше помічають у себе:

  • Болі у спині;
  • нудоту;
  • головні болі;
  • утрудненедихання.

Також зменшується запалення, яке може виникнути в результаті емоційних переживань. Вчені пояснюють це тим, що самоспівчуття допомагає коректно реагувати на стресові ситуації. Користь цієї риси для здоров'я пов'язана і з рисами поведінки. Люди, що ставляться до себе доброзичливо, краще дбають про своє тіло, дотримуються здорового способу життя та займаються фізичними вправами.

Участь в азартних іграх може викликати ігрову залежність. Дотримуйтеся правил(принципів) відповідальної гри.

 


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також